Nemoc a já

13. srpna 2010

,, Jsem roční jorkšíří holčička a mým druhým domovem je jičínská veterinární klinika.,, Takto by se mohla představovat moje fenečka Nikitka, která letos 19.června oslavila své první narozeniny.

 

O jejích návštěvách na klinice začnu, ale vyprávět pěkně od začátku.
První zdravotní problémy měla Nikitka v 6 měsících. Bylo to přesně týden před Vánoci, kdy jsem s ní strávila bezesnou noc, kterou prozvracela a prokakala. Ráno jsme hned zajeli na veterinu, kde Niki dostala první antibiotika. Naštěstí zabrala a do Štědrého dne nebylo po nemoci ani památky.
Netrvalo to ani moc dlouho a za tři měsíce jsme byli na veterině znovu. Šli jsme na procházku s cílem, že se po cestě stavíme pro prášek na odčervení. Když už jsme tedy museli na veterinu zajít, napadlo mě, že bych mohla rovnou požádat paní doktorku, aby Nikitce zkontrolovala zoubky, zda se ji všechny vyměnily. A tak jsme narazily na další problém v podobě nevypadnutého špičáku. Nedalo se nic dělat zoubek ji tam překážel a sám ven nechtěl, tak jsem souhlasila s objednáním na jeho vytržení. Za pár dní bylo po všem a Nikitka byla zase veselá jako vždy.

 


Bohužel to nejhorší nás teprve čekalo. Pár týdnů před Niki prvními narozeninami jsme veterinu navštívili znovu. Důvod naší návštěvy byl, Nikinčino velmi časté kulhání. Myslela jsem, že dostává jen občas křeče do noh jako to je u lidí a chybí jí tak nějaké vitamíny. Diagnóza byla jiná ,, LUXACE KOLENNÍ ČEŠKY,, obě zadní nožičky musí na operaci. Zpočátku jsem z toho byla velmi špatná, ale poté co mi pan doktor vše vysvětlit a já sama si o tom něco přečetla, jsem se celkem uklidnila, ale i tak jsem tu moji malou holčičku litovala. Protože ona to pochopit neumí. To jsem poznala hned po první operaci, když mi předali její bezvládné tělíčko. Doma se začala probírat z narkózy a její očíčka říkala proč, proč jste mi to udělali:( Na ty její smutné oči nezapomenu, ale bohužel jsem je neviděla naposledy. Na podzim nás čeká druhá operace tentokrát pravé nožičky. Doufala jsem, že tak budeme mít doté druhé operace klid. Ale to jsem se spletla. Dva dny po vytažení stehů začala Nikitka zvracet, měla průjem a tak naše první kroky vedly opět na kliniku. Jednalo se o běžnou virózu, po antibiotikách byla v pořádku.

 


Naposledy před dvěma dny jsme navštívili opět naší veterinární kliniku. Nezdála se mi boule, která zůstala Nikitce na hlavě v blízkosti oka po obrovském klíštěti. A ani paní doktorce se nelíbila. tak jsme dostali již 3 nebo snad 4 antibiotika? Já už opravdu nevím nějak mi to začíná všechno splývat. Nyní jsme v pořádku, ale nerada bych to zakřikla vždyť je dnes pátek třináctého!!!

 

Přidáno: 75 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?