NEMOCNÝ KIMÍK

8. prosince 2011

Přípravy na Vánoce vrcholí. I u nás doma. Panička už má uklizeno, napečeno, nazdobený byt. Na dvoře svítí strom a v oknech jsou světýlka. A teď už prý budeme jen vychutnávat adventní atmosféru.

 

 

Tak jsme se oblékli a vyrazili do města. Na náměstí svítí vánoční strom, stánky jsou plné vánočného zboží a dobrot, na každém rohu voní svařák a klobásy. Couráme mezi těmi stánky, páníci okukují zboží, ale nic nekupují. Vůně grilovaných klobás tahá za nos, tak si jde páník jednu koupit.

 

Panička nechce, ale já mám rentgenové oči, tak se se mnou páník rozdělil. Panička si raději koupí svařáček, voní krásně, ale když se napila, vyprskla a vztekle kelímek s vínem švihla do koše. Na pánův nechápavý pohled řekne, že zkažené víno nastavili lihem! No hnus! Chvilková myšlenka na pořádné seřvání stánkaře je zaplašena, nebudeme si kazit sváteční náladu.

 

Ale je už večer a paničku začínají bolet nohy, tak jedeme domů. Když vcházíme do domu, hned vidíme, že něco není v pořádku. Kocour, který obvykle běží naproti a vítá nás tu není. „Kime?“ Nic. Ticho. Páníci se po sobě podívali a pánovi naskočila vráska na čele, jako vždycky, když se mu něco nelíbí.

 

V obýváku je boží dopuštění. Strhaná výzdoba, převrácená kytka, plno drobků. Na gauči rozvalený kocour a chrápe, jako opilý námořník. Zatímco my byli pryč, kocour slavil. „Já toho kocoura přetrhnu!!!“ spustila panička. „Kime! Vstávej! Cos to tady udělal?! Ještě že si k tomu nepustíš televizi!!!“

 

Kocour se leknutím probudil a skočil z gauče. Teda skočil….spíš spadnul. Pokusil se vyskočit a utéct, ale nohy mu vypověděly poslušnost. Potácel se, padal, narážel do nábytku. Panička ihned změkla a začala zkoumat, co mu je, ale nic nezjistila. Celého ho prohmatala a Kim se ani nebránil jako obvykle. Páník jen mávl rukou, že se kocour prostě přežral a je mu blbě. No, snad jo.

 

Kim celý večer ležel v kuchyni a panička ho chodila kontrolovat. Když ho pohladila, kocour zavrněl, ale pořád ležel. Panička se dala do uklízení následků kocouřího slavení. Páník si pustil televizi a zavolal na paničku: „Kam jsi mi dala ty sušenky?“
„Jaké sušenky? Já žádné nebrala!“ „Tady na stole jsem měl misku sušenek! Namočil jsem si je do rumu!“

 

Chvíli ticho a potom se panička začala strašně smát. „Já už vím, co je kocourovi! Je opilej!“ Miska od sušenek se válela v koutě, pochopitelně prázdná! Viděl jsem, jak se páník nadechl a čekal jsem, že začne nadávat. Ale on se místo toho taky dal do smíchu a zahrnul kocoura spoustou nepublikovatelných názvů. Nakonec řekl, že si bude muset před kocourem hlídat i rum!

 

Kocour se z opice vyspal. Druhý den mu sice ještě bylo špatně, nejedl, hodně pil a koukal, jako po ráně klackem. Ale už se nemotal. A panička přikázala pánovi, že musí koupit dveře a namontovat je ke schodišti do patra. Když pojedeme pryč, bude Kimík zavřený nahoře. Já byl rád, že je Kimovi líp. I když mě ten pacholek hrozně rozčiluje, mám ho rád.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?