Nepovedená jízda

6. února 2012

Je sobota nastupuji do auta a s mojí nejlepší kamarádkou Lenkou jedeme do stáje. V půl 10 už si hladíme koně a naši se rozhodnou, že zůstanou a podívají se, jak jezdím.Trenérka nám udělí koně, Lenka má Nugetu (Tu nejhodnější kobylku, která je snadno ovladatelná) a já Vanessu (mojí nejoblíbenější kobylku, která je jen pro zkušenější).

 

 

Nemůžu se dočkat jízdy a Vanessu rychle sedlám, uzdím a bandážuji. Vejdeme do haly, už teď mám divný pocit jako by se mělo něco stát. Nasedáme na koně a trenérka říká: "Budete jezdit v zástupu, Lenka jezdí sama poprvé, tak půjdete jenom krokem." S Vanesskou nám to jde úžasně, je nádherně sestavená, hlava dole, prostě super.

 

Trenérka nás chválí a rodiče se usmívají. V tom si ale Lenka všimne, že Nugeta kulhá, sleze z ní a vodí ji bez sedla. Trenérka zavelí, at' jdu na velký kruh a naklusám, byl to můj první klus na Vanesse a tak jsem nevěděla, že tak vylítne. Chvilku mi trvá než se srovnám a pak už to jde, jenže jezdíme kolem rampy a Vanessa si myslí, že jí bude skákat (jelikož je to šampionka a má toho už za sebou dost, je neovladatelná).

 

Trenérka zavelí, at' jdu radši do kroku. Uvolním se a očekávám ten pomalý a pohodlný chod, jenže Vanessa se dává do cvalu. Nejde ovládnout, trenérka na ní řve, rodiče koukají s vykulenýma očima a já se snažím udržet. Prolítnem kolem Nugety s Lenkou a Vanessa si to míří ven z haly. Letí kolem plotu a snaží se přejít do trisku (nesvoluji), běží kolem stájí, trenérka pořád běží vedle nás a snaží se jí uklidnit.

 

Konečně si uvědomuji, co se děje, zatáhnu prudce za otěže a Vanessa zaryje kopyta hluboko do země. Krokem se vracím do haly, kde z ní slézám a odvádím ji do stáje společně s Nugetou. Všechno se mi pořád odehrává před očima, mezitím jí sundavám propocené bandáže a sedlo. Odnáším věci a koukám na hluboko vyryté stopy kopyt v písku, v tom slyším rodiče, jak se baví s trenérkou (budu muset nosit bezpečnostní vestu).

 

Jdu za nimi a snažím se je přemluvit, nepovolí. Se slzama v očích říkám: "Vždyť se mi nic nestalo, na co tu vestu?" Ale odpověd' už je mi předem jasná: "Mohla ses zabít, bud' ráda, že tě vůbec necháme jezdit, rozumní rodiče by ti to už nedovolili." Vzdávam to, kráčím za Vanesskou a loučím se.

 

Po měsíci na ni zase sedám (bohužel už s vestou), trenérka zavelí klus, cval..., všechno je v pohodě. S Vanesskou nám to dodnes klape, ale ve vestě se cítím jak rytíř...

Adéla Králová

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?