Neúspěšný lov

25. dubna 2013

Jmenuji se Micka, ale nejsem žádná domácí Micinka, jsem totiž lovkyně. Alespoň když chci, tak jsem. Sem tam ulovím nějakou myš a docela mi to jde. Jedno teplé jarní odpoledne jsem zase ležela na sluníčku, jako to v těchto hezkých dnech dělám a odpočívala jsem.

 

 

Najednou jsem zpozorovala malý pohyb v kruhovém záhonku na dovře. Opatrně jsem došla až k němu a vyskočila nahoru na tvárnice, které ho ohraničují. Záhon je celý porostlý přízemním popínavým keříkem a uprostřed jsou nějaké kytky. Právě mezi větvičkami toho keříku se něco skrývalo. Tlapkou jsem větvičky rozhrnula a uviděla malou myšku. Rozhodla jsem se, že ji chytím. Myš byla bezpečně zalezlá a já jsem ji ven nemohla dostat. Pořád jsem se ji snažila dostat ven, až se mi to nakonec podařilo a ona vyběhla ze záhonu na trávník.

 

Byla na mě docela pomalá, ale protože bylo velké teplo, ani mi to nevadilo. Moje budoucí kořist pobíhala po chodníku a já jsem se bavila tím, že mi nemohla utéct. Pak ale zaběhla za tvárnice vedle domu, kde vzadu bylo moc málo místo a mezi nimi ho taky moc nebylo. Strčila jsem mezi dvě z nich hlavu, ale až dozadu jsem tlapkou nedokázala jsem na myšku až dozadu dosáhnout. Naštěstí přišla panička tvárnici trochu posunula a nadzdvihla.

 

Myš proběhla kolem ní a zmizela na příjezdovce. Rozběhla jsem se za ní. Tohle byl od paničky podraz, určitě to neudělala proto, aby mi pomohla v lovem. Myš se pak snažila vydrápat po krátkém svahu na konci dvora nahoru, ale vždycky když byla skoro nahoře jsem ji tlapkou srazila dolů. Myška se chvíli ukrývala v nízkém keříku jakési kytky a občas vykoukla, aby prozkoumala, jestli tam ještě jsem. Samozřejmě jsem tam pořád byla. Nakonec jsem počkala až to malé hnědošedé a nanejvýš drzé stvoření vyleze.

 

Vzala jsem ji do tlamičky a triumfálně odcházela po příjezdové cestě. Po chvíli jsem se zastavila a myš položila na trávník uprostřed cesty. Myška se chvíli nehýbala, ale potom o kousek popošla. Zaujala jsem číhací pozici a přikrčila se k zemi. Najednou se mě dotkly nějaké ruce. Byla to panička. Vyběhla jsem za myškou. Ta byla rychlá a schovala se za plech opřený o nízkou zídku.

 

Přikrčila jsem se a protáhla jsem se do úzkého prostoru za plechcem. Panička nakoukla dovnitř a zavolala na mě, abych vylezla. Já jsem ale tlapkami útočila na místo, kam se mi myš schovala. Panička zašla dovnitř pro konzervu a otevřela ji. Zaváhala jsem, ale pořád jsem zůstala tam, kde jsem byla. Panička poklepala lžící na okraj konzervy, já jsem se zvedla a konečně vylezla. Šla jsem za paničkou a ještě jsem se naposledy ohlédla k plechu.

 

Pak jsem doběhla paničku a obě jsme zamířily k miskám. Cestou jsem se jí motala pod nohama, aby viděla, že mám o maso z konzervy zájem. Ona myška je fajn, ale konzerva taky není k zahození, řekla jsem si, když jsem se pustila do jídla. Další lov bude určitě úspěšnější.

 

 

 

Přidáno: 70 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

~~~

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?