Nevšední sportovec - ve jménu Jacka russela teriéra

14. dubna 2017

Představíme Vám zajímavou dvojici, která spolu harmonizuje už na pohled. Řeč bude o paní Lence Ičo Zábranské a jejím Jack Russelu teriérovi – Taře. Užívají si společné chvilky se vším všudy. Zajímá Vás dovádění této dvojice?

Něco o paní Lence a parťákovi

Paní Lenka vystudovala sinologii na FFUK, pracuje jako lektorka čínštiny a k tomu má roční dcerku. Tara, oficiálně Astute Cadedo, je skoro 4letá fenka Jack Russell teriéra, rodinný pes s obrovským nadšením pro jakékoliv společné aktivity. Už na pohled Tary Vám bude zřejmé, že je velice aktivním psíkem, který si rád hraje.

17965139_1690087474341333_1627360362_n.jpg


Jak se dostala k dogdancingu..

Tara, psík plné vitality a elánu, cvičila zprvu agility, ale po diagnostice luxace pately, museli přejít na sport, který je méně náročný na klouby. Co teď, co bude Tara dělat? Plemeno j.r.t je plemen předurčené pro sportovní aktivity a určitě ne na povalování na gauči, a proto se paní Lenka rozhodla najít alternativu agility (sportu), aby se pejsek mohl dostatečně fyzicky i psychicky vybít a zároveň nebyl náročný na pohybový aparát.

Jak dlouho cvičí dogddancing?..

Dvojice se dogdancingu věnuje krátce a to od roku 2015, kdy se zúčastnily první zkoušky. Pak následovala delší pauza z důvodu narození dcery, ale i tak nezahálí a když se najde čas chtějí se posouvat dál a účastnit se soutěží a zkoušek. Pro „tanec se psem“ nemusí být psovod nutně kovaným tanečníkem, přesto je ale určitá pohybová průprava výhodou. Je to nádherný sport, který umožňuje být minimálně svázaný pravidly, improvizovat, zakomponovat to, co pes umí a baví ho to.. Je o radosti z pohybu, tance, hudby a dokonale sladěné spolupráce psa a člověka. Je to něco, co překračuje psovoda a psa coby jednotlivce a dělá z vás tým v pravém slova smyslu.


Úspěchy

Za poslední rok splnily na výbornou zkoušky Freestyle 1, Dance with Dogs 1 a Musical Dressage 1. Momentálně se chystají splnit poslední zkoušku, která je dělí od titulu Master od Dogdancing 1. stupně. V minulém roce se zúčastnily závodů Dance and Jump, kde zvítězily v kategorii začátečníci. Jak říká paní Lenka „Závody jsou pro nás, ale hlavně o nabytí nových zkušeností, od profesionálních týmů se ještě máme hodně co učit.“

My však věříme, že úspěchů budou mít čím dál víc a také jim přejeme samé štěstí a lásku do dalších společných chvil.

 

veletr.jpg


Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?