Nezabíjejte svou kočku cukrovím!

5. prosince 2015

Kočky jsou zvyklé, že dostanou to, co chtějí a občas přes to ani vlak nejede. Pak na vás loudí šunčičku, popcorn a jiné „lidské“ dobroty, které byste jim samozřejmě jinak nedali! Proč jim chutná právě tohle a co to s nimi dělá?

Mléko, květináč a ptáci - pestrá strava pro kočky

Kočky potřebují hodně pestrou stravu. Každý dobrý chovatel ale ví, že z mléka mohou mít průjem, pokojové rostliny pro ně mohou být jedovaté, kuřecími kostmi se mohou zadusit a třeba hlína z květináčů obsahuje pro ně škodlivá hnojiva. Čím tedy kočku potěšit a neotrávit?

 

Lidské jídlo pro kočky - aneb jednou si kousnu já, jednou ty…

Doby, kdy děti jedly současně se zvířaty stylem jednou si kousneš ty, jednou já, by už měly být dávno pryč. Nicméně hlavně na Vánoce hrozí, že neodoláte a kočky nějaké to lidské jídlo pozřou. Nebezpečné jsou především soli, které se mohou podílet na vážných onemocněních kloubů, pozře-li je kočka ve větším množství. Pokud budete chtít na Vánoce kočce přilepšit cukrovím, mějte na paměti, že u koček nejsou vyvinuty chuťové pohárky pro sladkou chuť a vaše kočka z takového mlsání nemá žádný požitek – maximálně zkažené zuby a rozhozené trávení. Stejně tak výrazné chutě jako jsou pálivá jídla, cibule nebo čokoláda poškozují nenávratně kočkám játra, jelikož kočičí trávení funguje na jiném principu, než lidské a je vysoce citlivé. Už i malá dávka lidských jídel může kočičímu zažívání způsobit nenávratné škody.

 

Takže co kočkám dávat?

Standardem zůstává, že v kvalitních kočičích granulích je zastoupeno vše důležité. Navíc potřebuje kočka přijímat také maso – získává tak dvě životně důležité bílkoviny arginin a taurin, které jinak nedokáže doplnit a jejichž nedostatek v těle vede k deformacím kostry a kloubním problémům. Dále se doma chovaným kočkám doporučuje podávat trávu nebo pastu, které napomáhají kočce vyrovnat se s pozřenými chlupy.  A nesmíme zapomenout na občasné dobrotky. Aby vaše kočka nezapomněla, jak moc vás miluje!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?