Nezapomeňte včas ochránit kočku před parazity

3. března 2014

Bojujete také s parazity, kteří ulpývají v kožichu Vaší kočky? Důvodem bude pozdní nebo nedostatečná ochrana kočky. Jak ji ubránit napadení klíštětem, všenkou, blechou a bodavým hmyzem?

Čím dříve kočku ochráníme, tím lépe. Včasným nasazením antiparazitika, tedy ještě před jakýmkoli uchycením či napadením parazity, výrazně snížíte možnost následného napadení.

 

Kdy nasadit kočce antiparazitika

Nejvhodnější dobou na nasazení antiparazitika je únor nebo březen. Všeobecně je to doba, kdy začíná být již tepleji – parazité a hmyz se začínají líhnout a množit. Je lepší aplikovat dříve, než později. Než přípravek kočce nasadíte, prohlédněte ji, zda již není nějakým parazitem napadena. Pokud ano, je nutné ji nejprve již uchycených parazitů zbavit. Jinak přípravek účinný nebude. Ideální je zvíře vykoupat v antiparazitárním šamponu a poté ještě vyčesat velmi hustým hřebenem, aby jste vyčesali zbylá vajíčka, larvy a podobně. Poté můžete přípravek na ochranu proti parazitům aplikovat.

 

Antiparazitika pro kočky

Nejrozšířenější a nejúčinnější formou antiparazitik pro kočky jsou obojky a pipety. Dále lze sehnat sprej, pudr nebo např. aromatický přívěsek na krk.

Hlavní rozdíl mezi pipetkami a obojky je doba účinnosti. Obojek je na celou sezonu, tedy 6-7 měsíců. Pipetka poskytuje ochranu maximálně na 1 měsíc (proti všem parazitům).

Z obojků dosahuje největších úspěchů značka Foresto a Sergeants Dual. Máte-li velkou kočku, která váží více jak 8 kg, můžete ji s klidným srdcem nasadit Foresto 70 cm, tedy obojek pro velká plemena psů. Rozdíly mezi obojky jsou v účinných látkách – Foresto obsahuje imidaflorid a flumethrin a Sergeants propoxur, phenothrin, N-octyl bicyclohepten dicarboximid.  Nikdy však neaplikujte kočce antiparazitikum určené pouze pro psy, může obsahovat permethrin a deltamethrin - látky pro kočky silně toxické ! Stejně tak, máte-li doma mimo kočky i psa, pro něj vybírejte taktéž přípravek bez těchto toxických látek.

 

Antiparazitika pro koťátka

A co kotě? Pro mladé kočky a koťata je vhodnější než obojek pipetka. Frontline Combo Cat, Fypryst a Fipron Cat patří mezi značky s nejvyšší úspěšností v ochraně. Mají účinek proti všem běžným parazitům, snadno se aplikují (stačí je nakapat na kůži mezi lopatkami) a můžete je aplikovat celý rok. Fipron účinkuje do 48 hodin od aplikace, je vhodný pro březí a kojící kočky i koťata od 8-mi týdnů. Frontline lze aplikovat od 8-mi týdnů a můžete si jej koupit i ve formě spreje se stejnou účinností. Navíc, ochrana před blechami trvá až 8 týdnů. Fypryst je taktéž vhodný pro koťata od 8-mi týdnů a nabízí nepřetržité uvolňování látek do kůže.

Frontline Combo pro kočky

 

Máte kočku alergickou na klasická antiparazitika?

Tak nezoufejte, i zde je možnost kvalitní ochrany před parazity. Jednou z možností jsou antiparazitika na přírodní bázi, která obsahují rostlinné esence a oleje. Takovými jsou např. Obojky Bio Band nebo sprej Sergeant´s.


Pokud kočka má v kožíšku již uchycené parazity, odstraňte je velmi opatrně pomocí pinzety nebo hřebínku. Práce s ní je přesná a bezpečná, chráníte tím i sebe díky zamezení kontaktu s parazitem.

Obojek pro kočky kupujte s pojistkou proti uškrcení – pokud se kočka např. při šplhání po stromu obojkem zachytí za větev, obojek se přetrhne a nebude hrozit dušení.

Po aplikaci pipetky by kočky měly být odděleny alespoň na 2 hodiny, aby nedošlo k pozření účinných látek jedné kočky z druhé.

Pokud budete chtít více informací či radu s antiparazitiky, ozvěte se nám na email Denisa@spokojenypes.cz

 

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?