No co to je - ani myš, ani kočka ani pes?!

20. listopadu 2015

No co to je - ani myš, ani kočka ani pes?! Dnes mně můj kočkočlověk otevřel hned po ránu dveře z našeho bytu na chodbičku našeho panelového domu (...pej abych se proběhl a trochu si zasportoval, mňau v mém věku...).

Ale proč né, chodbu mám jako takový chladivý relax plnou různých zajímavých pachů a lidí se bát nemusím protože je všechny znám (...v případě potřeby jsou dveře do bytu pootevřeny a když tak zdrhnu domů, mňau...i má statečnost má hranice, kočiny...), vchod naštěstí naši obyvatelé zamykají (...ale jistota otevřených dveří je jistota, mňau....)!

Mńau, a jak tak výjdu našpacíc najednou koutkem oka zahlédnu se cosi proplížit (...tedy lépe řečeno prosvištět...), okolo mně a vběhnout do mého bytu! Ihned jsem zpozorněl a opatrně se plýžil do mého bytu v napětí zda není můj kočkočlověk Zdéňa v ohrožení života, abych případně zasáhl a nepřítele zpacifikoval! Co mne však zarazilo, byl pach vetřelce který jsem dosud nikdy a nikde nezaznamenal (...tedy néé že bych byl až tak zcestovatělý, mňau...), ani myš či krysa, ani kočka nebo pes...tak nač se mám připravit?!

Vplížil jsem se zcela opatrně do mého i kočkočlověčího bytu a čichal - čichal (…nikoli člověčinu ale cizí neznámé pižmo…), v koupelně nic, v kuchyni nic, v obýváku nic, jen v ložnici u počítače můj kočkočlověk Zdéňa rozdával myšky?! A pak jsem to uviděl, kočury a kocouři u všech mourovatých myší a potkanů, bylo to hnědé dlouhé s dlouhým ocáskem, ani veverka ani morče ani myš či potkán – bylo to něco?! Byl to však vetřelec v našem bytě a je logické že jsem ihned vyhodnotil situaci a zareagoval krátkým zavrčením – zasyčením, předvedl krátké prostné cvičení – nahrbení, hlavu dopředu, ocásek zkroutit a udělal jsem pravý netopýří drsňácký ksicht ….a nic!

Toto podivné stvoření si z toho pranic nedělalo, jen můj kočkočlověk Zdéňa zbystřil a zpozorněl že se něco děje, kdy však já byl zcela připraven na akci. V tom toto zvíře se dalo do pohybu a přiskočilo ke mně a očichalo mne (…myslel jsem že omdlím milé kočury a kočičáci z té jeho drzosti, mňau…), a provedlo několik úskoků a návratu s jasným signálem že si chce hrát – a to mne dostalo! Oč tomu vetřelci šlo?! Jediný můj kočkočlověk se usmál a jak mne informoval nešlo o žádného vetřelce ale o fretku, která pravděpodobně někomu utekla z bytu, protože měla okolo krku obojek s rolničkou (…takový hloupý nápad pro bojového drevokocůra …tak jsem jej kočury nazval já Lumpík…dát si na krk rolničku, mňau…)!

Můj kočkočlověk toto stvoření klidně zavolal a ono k němu přiběhlo, očuchalo jej a nechalo se i pohladit ale mne to nevyvedlo ze střehu a stále jsem byl v pozici pokud by toto zvíře Zdéňu kouslo zahájit protiakci (…myslím však že asi by úspěšná nebyla kočury, to zvíře bylo neskutečně hbité a nestačil jsem sledovat…)! Když tu se z chodby ozvalo „…Sárííí, Sárinko pojď domů zlatíčko…“a hle tento drevokocůr se hbitě otočil a jako kočkosuperman odběhl do patra z našeho bytu…já jen stačil zírat jak mizí!

A tak jsme se s mým kočkočlověkem dozvěděli že se k nám do jednoho z prázdných bytů nastěhovali noví sousedé a to s nikoli pejskem, kočičkou ale s chlupatým stvořením drevokocůrem. Mno doufám že se jeho seznamovací návštěva nebude opakovat častěji s podobným překvapením a příště aspoň donese kus ryby nebo nějakou tu lahůdku na uvítání! Problém teď však je že již nejsem pánem chodby a vždy nejistě vyrážím na pravidelnou obchůzku, kdy s napětím čekám až potkám sousedovic Garfilda a vše mu vymňoukám – ten se bude divit šmíra jeden, mňau….

Mno a teď mne prosím omluvte, jdu cvičit a trochu na sobě zapracovat – abych příště té dřevomačce stačil a nenechal se zaskočit. Inu již nejsem zcela nejmladší že, mé drahé kočiny a kocouři. Váš milovaný kočičák Lumpík a jeho obslužný personál Zdéňa.

Ps. – (tlapluji když tu můj kočkočlověk není u PC): … musím příště doporučit té dřevokočce aby si na sebe šplíchla nějaký decentnější parfém, protože to co měla na sobě minule se nedalo čichat…ještě dnes jsem z toho mimo a prskám…poučení milé kočury – nikdy nevíte co za stvoření je za dveřmi a proto platí heslo „Buď připraven – vždy připraven“…mňau, domluvil jsem (tedy dotlapkoval)….

Zobrazit celý deníček

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?