Novofundland vs. Jorkšír

3. července 2012

Jednou takhle na cvičáku, k mému zděšení, tam byla banda psích puberťáků, mimochodem novofundlandských psů, kteří se předváděli a měřili své síly. Jelikož byla přestávka, všichni psi na volno, a moje Peguša taky, měli volný pohyb po celém areálu cvičáku.

 

 

Peggy, jakožto správný jork, začala bandičku novofundlanďáků provokovat. Všichni se uklidili do kouta, až na jednoho zvědavce, kterému byly tři měsíce a který miloval jorkšíry, se Peggy nějak zalíbila. Peggy, která měla tehdy 1,5 kg, a novofundland Oudie, který měl 15 kg, to se nedá srovnávat.

 

Peggy vytušila, že to neměla dělat, a že má problém, a tak před ním začala utíkat. Jenže Oudie to bral jako provokaci ke hře, a začal ji honit. Dvěma mohutnými skoky byl u ní, a hrabal po ní packou. Peggy začala ječet a kvičet, a v panickém strachu z obra vylezla na veliké áčko (které bylo 5 metrů nad zemí).

 

Pro 5-ti měsíční štěně nadjorkšírovský výkon. Oudie hlídkoval pod áčkem, a Peggy nezbylo nic jiného, než slézt druhou stranou, protože hrozilo, že za ní Oudie vyleze. Tak se běžela schovat do tunelu. Všichni co jsme tam byli jsme si oddechli, protože jsme mysleli, že tam Oudie nepůjde. Ale chyba lávky.

 

Oudie tam to svoje kolosální chlupaté tělo nacpal. Potom už jsme slyšeli jen vzrušené štěkání a jorkšíří ječení. Asi po dvou minutách Peggy vypálila z tunelu jako raketa a Oudie za ní. Oudieho chytli a Peggy se ustrašeně krčila u mé nohy. Nic jí nebylo, protože mi normálně vyskočila do náruče.

 

Utrpěla pouze lehký šok, a dnes už jsou tomu 2 měsíce, co se nám stala tato zkušenost. Pokud jste majitelem malého psa, nepřeji vám, aby se vám něco takového stalo. Na druhou stranu je to ale velice důležitá zkušenost. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a duel Novofundland vs. Jorkšír se už nikdy konat nebude.

 

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?