NOVOROČNÍ horoskop pro psy a pejsky na rok 2016

2. ledna 2016

Jaký bude rok 2016 pro vašeho psa? Co ho možná potká a na co byste se tedy i vy měli připravit? Máme pro vás velký novoroční horoskop pro psy, fenky i štěňátka na rok 2016.

Horoskop pro psy - beran

Pes beran (21. 3. – 20. 4.)

Jestliže je váš pes beran, víte lépe než ostatní, že to s ním občas opravdu není lehké. Můžete se ale radovat, protože v novém roce to bude přece jen trochu lepší. Můžete se tedy vrhnout na cílený a systematický výcvik vašeho psa. Na konci roku byste tam mohli mít hodného, poslušného a dobře vychovaného pejska (v případě, že tomu ještě tak není). Jestliže máte v plánu nějaké speciální výcvikové kousky, pak tento rok jim bude více než nakloněn.

 

Zdraví: Bude nutné se více zaměřit na kontrolu zubů vašeho psa. I s dásněmi může mít problémy. Zřejmě bude mít váš psí beran trochu sklony k tvorbě zubního kamene. Navštivte tedy v průběhu roku veterináře kvůli preventivní prohlídce.

 

Na co se zaměřit: Rádi byste měli doma nejen nejlepšího přítele, ale i pomocníka? Tento rok máte možnost s tím něco udělat. Váš pes bude nadšený z nových cviků. Můžete ho naučit třeba přinášet bačkory nebo noviny.

 

Horoskop pro psy - býk

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Budete přesně vědět, jak vašemu psovi nebo fence právě je. Nálady psích býků se budou střídat přesně podle jejich nálady a zdravotního stavu. Možná vám jejich změny nálad nebudou dělat dobře, ale na druhou stranu, alespoň budete vědět, zda je váš mazlíček nemocný nebo ne a podle toho budete moci včas zasáhnout. Stejně tak se to může hodit v případě, že máte v plánu výcvik nebo delší cestování.

 

Zdraví: Pravidelně kontrolujte tlapky a polštářky na packách. Drobnější poranění dezinfikujte a ošetřete. Nenechávejte nic náhodě. Prevence je vždy lepší nežli vleklé léčení.

 

Na co se zaměřit: Váš pes bude sice v tomto roce trochu náladový, ale ani to by nemělo kazit váš vzájemný vztah. Tedy i přesto, že bude nabručený nebo se nebude chovat úplně dobře, zkuste ho pohladit a pochválit i za drobnosti. Třeba se jeho nálada otočí.

 

Horoskop na měsíc - Blíženci

Psi v blížencích (21. 5 – 21. 6.)

Blíženci opravdu potřebují blízkost, nemají rádi samotu. Jestliže jste tedy hodně zaneprázdnění a nemůžete se svému psovi věnovat tak, jak byste rádi a jak by potřeboval, možná byste měli začít přemýšlet o nějakém novém kamarádovi pro svého psa. Když by byl častěji sám, mohly by se u něj začít projevovat poruchy chování (třeba útěky, vrčení) nebo nechutenství. Novým kamarádem nemusí být nutně pes, ale třeba i králíček nebo kočka. Ovšem nejlépe mu bude vždy s vámi.

 

Zdraví: Zaměřte se na posílení imunity vašeho psa. Dejte pozor, aby vám neprochladl, obzvláště, jestliže není zvyklý být často venku. Pořiďte vhodné potravinové doplňky a zvolte kvalitní krmivo pro psy.

 

Na co se zaměřit: Nejvíce váš pes ocení, když budete s ním. Najděte si na něj čas a vymyslete nějakou aktivitu, která bude bavit oba. Ideálně když při ní budete trávit čas na čerstvém vzduchu.

 

Horoskop pro psy na měsíc - rak

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Je váš pes narozen ve znamení raka? V tom případě bude jeho rok 2016 spíše klidný. Váš pes je vyrovnaný a až na naprosté výjimky pohodový. Jestliže budete nový rok trávit v blízkosti svého psa, bude i váš rok probíhat spokojeně a v poklidu. Vzhledem k přátelské povaze vašeho psa bude tento rok ideální i pro seznámení s novým členem rodiny – ať už se jedná o nový lidský přírůstek nebo jiného mazlíčka. V budoucnu budou nerozlučnou dvojkou.

 

Zdraví: K psychice se váže i zdraví a tedy váš pes, bude tento rok zdravý jako řípa! Nicméně to neznamená, že není potřeba ho občas preventivně prohlédnout, vyčistit uši a zuby, ostříhat drápky atd.

 

Na co se zaměřit: Dělejte dlouhé procházky. Obzvláště pak v jarním slunném počasí to váš pes jistě ocení. Čerstvý vzduch je lepší než deset veterinářů.

 

Horoskop na měsíc - lev

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Pes, který je narozen ve lvu v sobě lva nezapře. Psi tohoto znamení jsou odvážní, ale rozvážní. V případě nutnosti vás vždy budou chránit, ale neútočí bez rozmyslu nebo impulsivně. Ve svém psím lvu budete mít neocenitelného ochránce. Nicméně i lev si občas jen tak hraje a vyhřívá se na sluníčku a tedy i svému psovi dopřejte zábavu a společnou hru.

 

Zdraví: Nenechte svého psa prochladnout. Tento rok bude citlivější na své ledviny i močové cesty. Tedy bedlivě sledujte jakékoli změny v jeho chování především, co se venčení týká. Samozřejmě provádějte pravidelné preventivní prohlídky svého mazlíčka a v případě nutnosti jděte včas na veterinu.

 

Na co se zaměřit: Váš pes díky své ochranitelské povaze budí ve svém okolí respekt. Je ale třeba, aby nešlo o hrozbu a tedy výcvik by měl být součástí vašeho společného života. Choďte pravidelně cvičit nebo s ním dojděte na cvičiště. V budoucnu se tak budete moci těšit z hodného a poslušného pejska.

 

Horoskop pro psy - panna

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Psi a obzvláště fenky ve znamení panny jsou trochu vyplašené. Mají pocit, že vše kolem je tak trochu chaos a proto budou působit zmateně. Často nebudou vědět, co se po nich chce. Zkuste jim pomoci. Mějte s nimi trpělivost. Vše vysvětlujte, ukazujte a hlavně, pořád je ujišťujte o tom, že se nic neděje a že je máte rádi. Psi v panně si na to potrpí a poplácání a pohlazení je to minimum, co musí mít každý den. Ukažte jim svou lásku naplno.

 

Zdraví: Ať už máte psa krátkosrstého nebo dlouhosrstého, bude dobré, když se o jeho srst budete starat. Pravidelné česání, koupání, ale i odblešování, je potřeba nepodcenit. Prohlížejte záhyby a citlivá místa kůže, zda se v nich nenacházejí parazité. I kožní vyrážky nemusí být výjimkou.

 

Na co se zaměřit: Víte co na vašeho psa platí? Víte jak ho uklidnit? Tak to je skvělé! Jestliže ale ne, nechte si poradit od chovatele nebo psího psychologa, aby se váš pes již nemuset cítit tak zmateně a vyplašeně.

 

Horoskop pro psy na měsíc - váhy

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Psi ve vahách jsou velmi inteligentní. Ať už na ně mluvíte jakoukoli řečí (zkuste mňoukat, mluvit německy nebo cokoli jiného), pochopí to. Jste naladěni na stejné vlně a toho můžete využít. Hvězdy jsou nakloněny novinkám. Tedy pokud chcete, aby váš pes uměl něco nového, pak zkuste nějaký psí sport nebo nové triky. Je možné, že budete velmi překvapeni a nadšeni z toho, co se váš pes je schopen naučit.

 

Zdraví: V tomto roce by se nemělo naskytnout nic, co by vyžadovalo okamžité řešení. Čeká vás pouze standardní počet klíšťat v létě a pouze ve výjimečných případech pár blech, které bude potřeba postříkat sprejem. Jinak pouze očkování proti vzteklině a pravidelné stříhání drápků.

 

Na co se zaměřit: Váš pes nebude mít problémy se cokoli naučit a zapamatovat. Jen pozor na to, aby se nenaučil i něco, co vůbec nechcete, aby uměl!

 

Horoskop pro psy - štír

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Váš štír vám bude vždy na blízku. Ať už vás tento rok čeká cokoli, na svého psa nebo fenku se budete moci spolehnout pokaždé. Miluje vás a je tím nejlepším, co vás v životě mohlo potkat. Štíři jsou na své dvounožce nastaveni po všech stránkách a jejich láska je skutečně nekonečná. Myslete na to a snažte se mu jeho péči o vás vrátit. Udělejte mu radost. Hrajte si s ním, pochvalte ho, hlaďte ho nebo podrbejte za ušima. A váš pes vám bude po boku až do své smrti.

 

Zdraví: Váš pes bude mít trochu citlivější žaludek. Především pozor na plemena, která jsou náchylnější na torzi žaludku. Hlídejte příjem potravy. Zvolte kvalitní krmivo pro psy.

 

Na co se zaměřit: Buďte často se svým psem. Věnujte se mu tak často, jak to jen půjde. Určitě vám to mnohonásobně vrátí. Své páníčky miluje nadevše.

 

Horoskop pro psy - střelec

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci budou trochu náladoví. Jestliže máte psa nebo fenku staršího věku, pak budou i značně nervózní. Jakákoli větší změna jim neudělá dobře. Delší cesty nebo snad společné dovolené mimo domov už pro psí seniory ve znamení střelce nepřipadají příliš v úvahu. Jestliže se tedy v létě chystáte na dovolenou, zajistěte pro svého psa včas hlídání. Jinak mějte v průběhu roku v zásobě dostatek pamlsků, protože něco dobrého vašim náladovým střelcům vždy udělá radost.

 

Zdraví: Pozor na nově zvolené krmivo. Střelci mívají citlivé zažívání a z nekvalitního krmiva by mohli mít průjmy. V zimních měsících dbejte na to, aby vám pes neprochladl. Starší psi by mohli mít s uzdravením velké problémy.

 

Na co se zaměřit: Vše bude při starém. V ničem zásadním vás tento rok váš pes nepřekvapí. Buďte v klidu a užívejte si společně života se svým mazlíčkem.

 

Horoskop pro psy - kozoroh

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Psi ve znamení kozoroha budou hyperaktivní. Bude se vám zdát, že v novém roce 2016 dokonce víc, než kdykoliv předtím. Obrňte se trpělivostí. Zkuste s ním vymyslet nějaký psí sport, ve kterém se realizuje a bude vás oba bavit. Každopádně aktivní období vašeho psa budou kritická.

 

Zdraví: Ať už máte doma psa nebo fenu, v ohrožení budou jeho pohlavní orgány. Sledujte každou anomálii. Pokud zjistíte, že něco není v pořádku, řešte to co nejrychleji.

 

Na co se zaměřit: Zaměřit se na agility nebo jiný psí sport by bylo vhodné. A jestliže rádi běháte, pak i běh se psem je skvělou volbou. Zkuste ho zabavit nebo zajistit společné venčení s dalšími mazlíčky. Jeho venčení tak bude opravdu aktivní a jako bonus navíc bude váš pes skvěle socializován.

 

Horoskop pro psy - vodnář

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Buďte na svého psa vodnáře opatrnější. Umějí si postavit hlavu a to pro ně může být i nebezpečné. Sice vás poslechnou, ale aby nebylo pozdě. Taková koupel v ledové lednové vodě může způsobit pořádné nachlazení. Pokud je ale váš pes poslušný nebudete mít jistě žádný problém. Soustřeďte se na opakování již naučených cviků. Váš společný rok 2016 bude úžasný.

 

Zdraví: Srst a kůže vašeho psa může být trochu citlivější. Zaměřte svou pozornost na kontrolu této části těla vašeho psa. Při každém česání vždy detailně prohlédněte, zda je vše v pořádku. Případné problémy řešte včas.

 

Na co se zaměřit: Pravidelně opakujte se svým psem cviky, které již zná. Poslušnost především u povelů „ke mně“ nebo „k noze“ bude důležitá. Zkuste zajít na cvičiště. Zkoušejte poslušnosti i za ztížených podmínek – ve městě, mezi jinými psy atd.

 

Horoskop pro psy - ryby

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

U pejsků, kteří se narodili ve znamení Ryb, se můžete těšit na hodně zajímavý rok. Budou plni energie a radosti. Jsou takto nastaveni obecně, ale nyní se právě tyto energie znásobí a vy si užijete úžasného společníka, který nezkazí žádnou legraci. Mají prostě dobrou náladu, se kterou se nejspíš narodili, tak je takové i berte. Nejspíš se totiž občas zapomenou a zaskotačí i trochu více, než je nutné a přípustné.

 

Zdraví: zažívání a imunitní systém by mohly být citlivější, proto upravte trochu stravu a také denní režim. Procházky by měly být na místech, kde není velký ruch a hlavně zplodiny z výfuků aut.

 

Na co se zaměřit: i šťastný pejsek potřebuje vedení, aby nerošťačil příliš. Tak o tom zkuste popřemýšlet. U pejsků, kteří jsou spíše doma, bude dobré, když si necháte poradit od odborníka.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?