Nový domov

23. února 2018

Nový domov.

Jack byl hodný pes, nikdy nikomu neublížil, nikdy nic neprovedl. Přesto ho jeho páníčci dali do útulku. Bylo to v době, kdy byl ještě malé štěně. Ani už si na své původní majitele nepamatuje. Je v útulku už hodně dlouhou dobu, několik let. Nezná nic jiného, než čtyři mřížové stěny, štěkot ostatních psů v útulku a svou boudu, kterou má ve svém kotci. Není to šťastný život. Rád by poznal lásku a péči. Hrozně moc by si přál nového páníčka. Někoho, kdo by ho měl rád a postaral by se o něj. Kdykoli jde někdo do útulku, dívá se spíš po mladších psech. Jack už je docela starý, už ho nikdo nechce. A tak Jack sedí ve svém kotci a čeká. Dívá se na lidi procházející kolem, sleduje ostatní psy a poslouchá zvuky kolem. Je to poměrně nuda.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Jednoho dne se Jack rozhodl, že už v útulku být nechce. Vyčkal, až přijde paní uklidit v jeho kotci a vyměnit mu vodu v misce. Hned, jak se otevřely dveře do kotce, vyběhl ven. Utíkal a utíkal. Běžel, co mus síly stačily, ani nevěděl kam. Hlavně, aby byl co nejdál odtud.
Překročil plot útulku, přeběhl silnici a utíkal dál. Zastavil se až po nějaké době, kdy si byl jistý, že už ho nikdo nedohoní. Rozhlédl se po okolí. Nevěděl, kde je. Ale hlavně že kolem sebe nemá žádné mříže. Byl trochu vyděšený, ale zároveň nesmírně šťastný.
Ušel ještě pár kroků a ulehl si do měkké trávy, aby si trochu odpočinul. Říkal si, že si lehne jen na chvíli. Jenže únavou se mu zavřela víčka. Jack usnul. Probudil se až druhý den ráno. Začalo mu kručet v bříšku, dostal veliký hlad. Nevěděl ale, kde si má jídlo obstarat. Tak se pomalu vydal na cestu do neznáma.
Po hodině cesty městem se mu ale nepodařilo najít žádný rohlík, žádné drobky, dokonce ani v popelnici nic nenašel.
Najednou se za ním ozval lidský hlas: "Pejsku, ty vypadáš hladově. Něco by sis dal viď?" Jack se otočil a přímo za ním stál starý muž a s milým výrazem ve tváři ho sledoval. Jack se k němu pomalu přiblížil a nechal se pohladit po hlavě. Pán ho vzal sebou domů a dal mu najíst. Jackovi se u něj zalíbilo a rozhodl se, že u něj zůstane. A tak Jack našel nový domov.

Profilová fotografie None None

Rea

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?