O agility XS - aneb i malý pes může být velký sportovec

25. ledna 2011

Když se řekne pražský krysařík, jorkšírský teriér nebo čivava, každému se vybaví malý postelový povaleč, který je určený jen k mazlení a hraní. Tento mýtus se však daří bořit sportovnímu klubu ze Dvora Králové nad Labem, který tyto malé pejsky vede k překvapivým sportovním výkonům.

Klub Minimaxipes totiž vytvořil speciální kategorii pro nejmenší plemena ve psím sportu agility. Jde o českou raritu. Klub pořádá své vlastní závody a celoroční trénování vyvrcholí každý rok v srpnu závodem Čivava cup.

 

Kategorie se příhodně jmenuje XS a je určena pro psy, kteří měří v kohoutku do 26,99 centimetrů a netroufnou si na závody v S kategorii. Je logické, že nelze srovnávat například dvaceticentimetrovou čivavu s šeltií či jack russel teriérem, kteří závodí v S kategorii v oficiálním agility závodě. Plemena mají naprosto rozdílné fyzické a výkonnostní předpoklady.

 

Pokud také vlastníte psího mrňouse, chcete si užít zábavu a zasportovat si, neváhejte vyvracet klišé o malých líných psech a vyražte za stále více oblíbeným sportem agility. Seznámíte se se zajímavými lidmi, uděláte něco pro zdraví a totéž dopřejete i vašemu čtyřnohému kamarádovi.

 

Autorka: Hana Langrová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?