Občanské sdružení "Buldočí naděje"

15. ledna 2014

Občanském sdružení Buldočí naděje vzniklo na pomoc týraným a nechtěným pejskům z množíren, zejména plemen Francouzský buldoček a Anglický buldok. Vzniklo z potřeby pomoci placatým psím plemenům, zejména Francouzským buldočkům a jejich bratrancům Anglickým buldokům, v nouzi. Všechny ze zakládajících členek naprosto propadly kouzlu chrochtajících čumáků a své zkušenosti s těmito plemeny získávají především ve svých vlastních psích smečkách. Jak tedy pomoci buldočím "placatkám" v nouzi?

Všechny členky se již v minulosti pokoušely pomáhat buldokům a buldočkům v nouzi, nicméně jim bylo stále jasnější, že jejich práce potřebuje jasné kontury a oficiální tvary. Občansky se proto sdružily a 5. prosince se na půdě Ministerstva vnitra ČR narodilo O.S. Buldočí naděje (dále jako OSBN).

Hned od začátku si slečny stanovily jasné cíle – nejsou sice malé, ale postupují k nim po krůčcích.

Kromě aktivní pomoci buldokům a buldočkům v opravdové nouzi (týraná, zanedbaná nebo nechtěná zvířata, záchrany psů z tzv. psích množíren nebo útulků) je také hlavní náplní OSBN osvěta veřejnosti. Snaží se mezi lidmi otevřít diskuzi o množírnách psů a nekontrolovaném chovu psů bez průkazu původu, snaží se propagovat léčebnou Dornovu metodu, zpopularizovat systém tzv. dočasné péče (péče o bezprizorní psy v domácím prostředí po dobu než se najde adoptivní rodina) a v neposlední řadě ukázat anglické buldoky a francouzské buldočky takové, jací opravdu jsou – jako báječné psí společníky s velkým srdcem.


Pomoci buldočkům můžete i vy!

Dočasná péče OS Buldočí naděje stále hledá dobrovolníky, kteří jsou ochotní u sebe na přechodnou dobu ubytovat buldoka nebo buldočka, než mu najde rodinu a vytáhne jej z nejhoršího. Zaregistrovat se jako dobrovolník pro dočasnou péči 
Péče o dočasného parťáka znamená, že s ním navštívíte veterináře (ošetření platí OSBN) a budete jej krmit a starat se o něj jako o vlastního. Jak dlouho u vás buldok zůstane, záleží na tom, jak rychle mu OSBN najde rodinu. Dočasné péče se však nemusíte bát, všechny podmínky jsou vždy probrány předem – podepíše se smlouva o dočasné péči a proberou vaše možnosti.

Pro dočasnou péči se hledají spolehliví lidé. Dočaskářem se můžete stát i v případě, kdy si nejste jisti, zda buldoka chcete adoptovat. Placatky „na zkoušku“ do nových rodin se nedávají, pokud však zatím nemají rodinu a potřebují někde být, můžete se jich ujmout. A když se zamilujete, máte při adopci buldočka samozřejmě přednost.

Více informací naleznete na stránkách www.buldocinadeje.cz i na FB https://www.facebook.com/OS.Buldoci.nadeje

 

Autorka: Barnetici ☺

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?