Oblečky pro psy

10. dubna 2008

Lidé nosí oblečení především jako ochranu proti chladu, dešti a nebo naopak proti slunečnímu záření, dále ze slušnosti a studu (abychom se nevystavovali tvědavým pohledům ostatních lidí), ale rovněž pro parádu. Své oblečení vybíráme s ohledem na své finanční možnosti, abychom ladili se svým okolím, aby bylo naše oblečení praktické a aby nám šaty slušely a udělali náležitý dojem na naše okolí.


Znalci módních trendů pravidelně sledují novinky renomovaných salónů. Módní přehlídky se dnes nekonají pouze pro lidi, ale také pro psy - společenskou záležitostí je sladit oblečení chovatele s oblečením jeho psa. Ať už konfekci kupujete, nebo šijete, je třeba se zamyslet nad několika otázkami:

 

Jsme já a můj pes spíše elegantní nebo sportovní typ?

Elegantní typy volí svetříky, kabátky a kloboučky tam, kde sportovci nosí mikiny, kšiltovky a prošívané bundy.

 

K jakým příležitostem pejskovi oblečení pořídit?

Ideální šatník psa obsahuje alespoň tři oblečky - kombinézu na zimu, nepromokavou bundičku a svetřík. Jestliže čekáte nějakou mimořádnou rodinnou událost, měli byste uvažovat o doplnění psova šatníku o smoking nebo velkou večerní róbu.

 

Obleček pro psa

 

Pes, který nosí oblečky pravidelně, je na ně zvyklí a jejich nošení se nijak nebrání. Nošení oblečků pro psy není jen kvůli parádě, ale hlavně z důvodů praktických: pes vám neprochladne (toto je důležité především u psů bezsrstých plemen nebo plemen psů se srstí bez podsady), pes si neznečistí a nezacuchá srst (to oceníme zejména ve chvíli, kdy spěcháme do práce), psa po koupání nebo po fyzicky náročné práci nemusíme balit do dek.

 

U nás v Čechách...

Ano, Češi jsou v tomto směru stále poněkud konzervativní, usedlejší a opatrní. Stále ještě je to pro mnoho z nás nepřijatelná věc a ještě stále vzbuzuje obleček na psovi v mnoha lidech odpor. Někdo se dá při pohledu na oblečeného pejska do smíchu, jiný údivem ani nepromluví a někdo se doslova zhrozí nad opovážlivostí jeho majitele. Dříve byly v povědomí ještě tak "hárací kalhotky" a za výstřednost už byla považována i beruška na ofince yorkšíra. Dnes se ovšem už běžně setkáme se svetry, vestičkami, oteplenými kombinézami, pláštěnkami, šátky a kšiltovkami.

 

Móda pro psy

 

Pohled za hranice...

V jiných zemích je běžné, že je pejsek součástí života jeho majitele, tedy veškerého dění kolem něj. S pejskem lidé navštěvují výstavy, chodí do restaurace, na párty, absolvují společenská setkání, jsou přítomni svatebním obřadům. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby dokonalost své paničky doplnil i její perfektně sladěný pejsek s "padnoucím" oblečkem, „in" střihem a "šik" barvou. Z toho ale také vyplývá celkový pohled okolí na tento trend. (Například na dálničních odpočívadlech najdete vedle záchodku pro lidi také záchodek pro pejsky.)

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?