Obsedání - jak to bylo dál

5. května 2012

Jak to bylo dál? Co odvezli kobylku, už ve stáji nebylo tak veselo jako předtím. Však výcvik nadále pokračoval, jelikož Ramiškovi bylo nějakých 2,5 roku. Zvládl na jedničku práci na ruce, na lonži i příprava na obsedání, jako je pokládání sedla, deky s použitím podbřišníku a nedělal ani problémy při uzdění, či vodění.

 

 

Nadále jsme chodili na procházky po okolí. Zkoušeli všechny různé nové a nové věci, aby se pod sedlem tolik nelekal. Popravdě, abych se přiznala, tak kolikrát nečekaně z pole vyletěl bažant, zajíc či srnka, já se občas pořádně lekla a Ram nic.

 

Chodili jsme na procházky i osedlaní a nauždění. Někdo si řekně, ta je ale divná, proč to tak dělá!? Jenže mně to tak ušetřilo spoustu trápení. Akorát někteří lidé nechápali, proč na 2,5 letém koni nejedu a jdu vedle něj, když je nasedlaný a naužděný.

 

Jednoduše a zkráceně práce na ruce, chození na procházky, na ohlávce, s uzdečkou i s uzdečkou a sedlem mi opravdu ušetřilo spoustu trápení. Čas neúprosně běžel a na jaře roku 2000 nadešlo naše první obsedání. Ramiška jsem klasicky nauzdila, nasedlala a vzala jej do ohrady, pro jistotu, kdyby náhodou něco selhalo.

 

Přivedla jsem si ho pěkně k pařezu, abych na něho hned nelezla přes třmeny nebo už vůbec ne náskokem ze země. Chvíli se na mě koukal, co se bude dít a já opatrně nasedla, pro jistotu bez třmenů, tak dostal pořádnou pochvalu, protože stál jako přikovaný.

 

Pomocí mamky, jsme ho zkusili rozejít, světe div se, šlo to, obešli jsme ohradu a hned jsem z něj opatrně slezla. Za to dostal moc a moc velkou pochvalu plus jablíčko k tomu, jak nám to krásně šlo, aniž bych se válela po zemi.

 

Asi po týdnu se rozhodlo jít ven na otevřené prostranství, Rama jsem si nachystala a šlo se ven. Pro jistou ze začátku jen na ruce, jelikož se muselo jít kus po silnici, tak aby se něco nestalo. S mým novým přítelem jsme došli na polní cestu, já byla uvnitř nervózní, ale na venek klidná, abych to nepřenesla na koníka.

 

Přehodila jsem otěže přes Ramův krk, sundala třmeny a přítel mě opatrně vyhodil do sedla. Pomaličku jsme ho rozešli, pro jistotu byl ještě jištěný vodítkem, kdyby se náhodou splašil, tak aby mě někdě nevysypal. Vše probíhalo hladce jen bylo vidět, že Ram je z toho trošku paf, jelikož byl zvyklí, že někdo vedle něj šel a ono ejhle sedím na něm.

 

Po několika metrech se usoudilo, že by se mohl pustit z vodítka a že půjdu kousek sama co to udělá. Byl z toho celý vedle, ale brzy pochopil, o co jde a šlapal jako hodinky. Zkusili jsme i krátký lehký klus.Na kraji polní cesty dostal opět velkou pochvalu, opatrně jsem s zněj slezla, přehodila si otěže, vytáhla třmeny a šlo se domů.

 

Přece nic se nemá přehánět a jak se říká:"Trpělivost růže přináší". Na hřebce to byl podle mých představ úctyhodný výkon. Tak se z našeho malého Ramiška stala Remonta.

 

 

 

Přidáno: 68 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?