Od začátku s Ebem

27. června 2011

Začalo to 8. dubna, když jsem přijela ze soustředění. Napadlo mě, jakého bych asi chtěla pejska. Zeptala jsem se mamči, jestli bych mohla mít pejska, řekla, že možná. Tak jsme začali hledat.

 

 

Po půl hodince přišla ségra a přidala se k nám. Nejdříve jsme přemýšleli o Norfolském teriérovi, Jack Russell Teriérovi, Jorkšírským teriérovi, ale pořád to nebyl ten správný pes pro nás. Potom nás napadl West Highland White teriér a Maltézský psík. Nakonec jsme si vybrali Maltézského psíka.

 

Se ségrou jsme tedy začali hledat v inzerátech. Jednoho jsme našli poblíž Ústí nad Labem, zavolali jsme tam a bylo to. V pátek 15. dubna jsme si pro něj jeli. Měli tam už jen dva a my si vybrali toho menšího. Nazpátek mi celou cestu lízal ruku, že mi to tam až bolelo. Než jsme přijeli domu, tak jsme se zastavili u babiček a těm se moc líbil. Doma jsme ho dali na plýnu k pelíšku, pití a jídlu. Usnul a my jsme se museli vybrat jméno.

 

Líbilo se nám Eby, ale to bylo pro holčičku, tak jsme mu dali jméno Ebík, i když není ve psím kalendáři. A bylo to. Od té doby se jmenuje Eb neboli Ebík. V noci jsem spala u něj a ten lumpajzník se probudil ve tři a ještě asi v pět hodin. Musela jsem si s ním hrát, aby se unavil. Další noc jsem s ním spala taky a zase se budil a já si s ním musela hrát.

 

Po týdnu jsme s ním jeli na chalupu, aby se seznámil s travičkou a tak. Moc se mu tam líbilo. Další čtvrtek jsme jeli k veterináři. Bál se, ale nakonec to překonal. Po měsíci jsme s ním šli seznámit se sousedovic psy. Ebík se bál, ale pejskům se moc líbil. Po dalších asi 3 týdnech jsme s ním začali chodit ven. Nejdřív se bál, protože venku cítil plno cizích psů, ale po pár procházkách si zvykl.

 

21. června jsme šli s ním k holiči, protože to měl už moc dlouhý, moc se mu to nelíbilo, ale tu hoďku a půl to vydržel. Vypadá jinak, ale moc mu to sluší. Teď jsou mu 4 měsíce a 9 dní a umí sedni a lehni. Ten drobeček mi přirostl tak k srdci, že mám problém jít do pokoje do druhého patra a nechat ho tam samostatného. Mám ho moc ráda a až začnou prázdniny, budu mít na něho aspoň víc času. Tak doufám, že ho naučím dej pac a panáčku.

 

 

 

 

 

Přidáno: 36 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?