Ona...

2. dubna 2012

Ahoj Ernuš. Tohle je něco jako dopis pro tebe. Třeba si ho nikdy nepřečteš, ale stejně mám nutkání to napsat. Začalo to všechno 1.7.2011. Tedy, začalo to pro mě. V ten den jsem přišla na farmu Vyšehrad, nikoho jsem neznala a svůj úkol zamést ve stáji jsem brala velmi, velmi vážně!

 

 

Tušila jsem, že existuje nějaká Erna, ale jenom tam venku ve výběhu. Když jsem si po dvou měsících práce ve stájích poprvé sedla na koně, nebylas to ty. Ale i tak, moc se mi to líbilo. Všichni o tobě tvrdili, jak jsi hrozná: líná, tlustá, široká, že se na tobě špatně sedí atd., to bych mohla vysvětlovat do Hallelujah.

 

A já, syrový nováček jsem se bez zkušenosti přiklonila k názoru většiny. Když jsem na tobě začala trochu jezdit, na lonži, vůbec jsem nevnímala, že jsi taková, jaká jsi. Vlastně jsem řešila spíš to, že pode mnou je kůň. Hnědé, boubelaté stvoření, co mě nese.

 

Ale i tak jsem postupně zjišťovala, že nejsi tak hrozná, jak se o tobě říkalo. Postupem času jsem začala hledat koně, který by tam pro mě byl, až bych ho potřebovala, přítel. A ani nevím jak, nějak jsem tě prostě našla (A ani nevíš, jak jsem za to ráda!). Jenže ty. Ano, byla jsi hodný, mírný školní kůň, ale to bylo jenom na povrchu.

 

Pochopit tě, získat si v tobě jenom nepatrnou důvěru, to dalo zabrat! Začínala jsem čištěním, jízdou na tobě, péčí o tebe, hlazením (nojo, na mazlení moc nejsi) a tak dále. Potom jsme spolu začaly dělat kravinky, jak rády s kamarádkou říkáme. Úklonu (i když jsi ji nikdy nedotáhla až dolu), příchod na zavolání (doteď za mnou šlapeš jako pejsek), zvedání nohou...

 

A měla jsem pocit, že tě to i baví! To mě těšilo nejvíc! Naši důvěru to hodně utužilo a stejně tak i naše vyjížďky. Teď se nebojím na tebe sednout, mám na tobě pocit jistoty. Jsi trochu telátko, pořád to zakopávání, že? Ale i tak jsi skvělá! Já nikdy nezjistím, jestli mě máš stejně ráda jako já tebe, i když tuším, že ano, už jenom tak, že ke mně se chováš jinak než k ostatním.

 

Já vím, mohla jsem si vybrat jiného koně. Bujného parkuráka, mladšího koně... Ale ty jsi výjimečná! Mám tě ráda a doufám, že spolu budeme ještě co nejdéle! Na tebe nezapomenu.

 

 

 

 

Přidáno: 52 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?