Opět jeden velmi nepříjemný zážitek

31. května 2012

V sobotu jsem s pejskem a mojí mamkou vyrazila na 39. ročník „jizerskohorských vejšlapů“, tentokrát jsme zvolili trasu dlouhou 25km a celí natěšení vyrazili do terénu. Pejska vodím na Ski opasku, v rušném prostředí ho mám přidělaného na amortizačním vodítku (odpruženém) a po lesních cestách ho nechávám běhat na 10m stopovací šňůře, mám ho stále pod kontrolou.

 

 

Přibližně v polovině trasy proti nám běží starší paní, když nás míjí, tak se zarazí s dotazem, zda máme fenu či psa. Samozřejmě, že Teroušek je pořádný chlapák, z čehož paní nadšená nebyla. Řekla nám, že kousek dál je její manžel s Ridgebackem na volno. Upozornila nás, že jejich pes nemá rád psy, ale že ho snad manžel zvládne a než jsme stihli zareagovat, paní byla pryč.

 

Opatrně jsme postupovali dál a stále vyhlíželi onoho psa. Přišli jsme na rozcestí, kde jsme měli kontrolní stanoviště. Mamka studovala další plán trasy a já se pomalu s Terem šourala za ní. Najednou koukám a proti nám se z kopce řítí obrovský Ridgeback a rovnou na Tera. Skočil mu na záda, ani na minutu nezaváhal.

 

Majitel samozřejmě nikde. Mamka rvala Ridgebacka, já zachraňovala Tera. Tero z toho vyváznul celý zaprášený, oslintaný, ale hlavně i pokousaný pod lopatkou a ošklivě poškrábaný. Majitel přišel, jak kdyby se nechumelilo, od mojí mamky si převzal psa (jak kdyby jí prokazoval laskavost) a dal se na odchod.

 

Bez omluvy, zeptání se, zda máme psa v pořádku, absolutně se nezajímal. Moji mamku tento zážitek hrozně vystrašil, začala být hysterická a na pána křičet, musela jsem jí uklidňovat. Současně jsem se snažila mluvit na pána, který se choval jako by se nic nestalo, a když jsem se ho ptala, proč tak velkého, neposlušného a útočného psa nemá na vodítku, tak se cítil ještě dotčeně.

 

Snažila jsem se pánovi vysvětlit, že takovýto zážitek je velmi nepříjemný, že si nepořídil malou Čivavu, ale má velkého, neposlušného a bohužel i agresivního psa a podle toho by se k němu měl chovat. Řekla bych, že to šlo pánovi jedním uchem sem a druhým tam. Sbalil psa a zmizel jak pára nad hrncem.

 

Bohužel mám už několik takových krásných příhod s nezodpovědnýma majitelka, ale pořád doufám, že je víc zodpovědných, které se o své psy umí postarat a zajistit bezpečí jim i ostatním. Tento pán by si zasloužil starat se tak maximálně o křečka, u něj by žádnou škodu nenapáchal.

 

 

 

Přidáno: 62 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?