Orientální a siamské kočky

6. ledna 2014

Na první pohled je rozdíl mezi těmito plemeny veliký, ale v podstatě se jedná o sesterský druh. Siamská kočka má modré oči a barevné odznaky na těle (uši, nohy, ocas), ale orientální kočka má oči zelené a barvu má po celém těle rozloženou. V jiných znacích, stavbě těla a povaze jsou tato plemena stejná.

Jaká je orientální kočka

Orientální kočky potřebují vaši pozornost. Mají mimořádně hlučný hlas (hlavně při hárání) a nepřetržitě se projevují a to hlasitě. Snaží se podílet na každé činností chovatele, např. při stlaní postele, mytí nádobí, vysávání apod. Nerady bývají i krátkou dobu samy můžou se potom chovat destruktivně, proto pokud býváte zaneprázdněni, pořiďte jí jako společnost další kočku. Tyto kočky se rády druží. Jsou velmi elegantní, atraktivní, inteligentní a láskyplné.

Srst orientální kočky je krátká a hustá, proto nevyžaduje přílišné kartáčování ani nadměrně nelíná. Pro tento typ srsti je vhodné si pořídit jelenici, která srst krásně uhladí a dodá jí lesk.

 

Javánská kočka- orientální dlouhosrstá

Javánské kočky jsou velmi hravé energické, společenské a do všedního života vnášejí rozruch. Jsou tiché, zdvořilé a něžné. Jsou velmi věrné, člověku se dokážou přizpůsobit a následovat ho při každém kroku. Umí být ale i velmi pohrdavé.

Javánské kočky mají jemnou a hedvábnou srst. Je delší než u orientálních koček, vyžadují tedy kartáčování alespoň jedenkrát týdně. To provádějte vždy, když je kočka najezená a odpočatá, zkrátka v pohodě. Musí to pro ni být příjemné.

 

Siamská kočka

Plemeno Siamská kočka pochází ze Siamu (dnešní Thajsko). Do Evropy se siamky dostaly v 19. století a poprvé byly vystaveny v Crystal Palace v Londýně roku 1871.

Siamské kočky jsou přesně tím typem koček, které buď milujete, nebo nenávidíte. Dokážou být velmi hlučné a náročné. Nemají rády, když je necháváte o samotě, jsou velmi společenské a vyžadují oční kontakt. Bývají rády středem pozornosti. Milují mazlení, hlazení, dokážou se naučit aportovat. Svou náladu projevují velmi hlasitě, nejvíce v říji.

Péče o siamskou kočku je nenáročná. Protože mají krátkou a jemnou srst, nepotřebují velkou péči. Při línání srst vypadává poměrně málo. Siamské kočce bychom měli čistit oči a na srst používat jelenici. Tyto kočky se hodí pouze do bytu.

 

Balinéská kočka

Balinésky jsou v podstatě siamské kočky s dlouhou srstí. Balinésky jsou kočky velmi společenské a inteligentní. Jsou věrné a svému pánovi dávají najevo téměř psí oddanost. Jsou, jako siamské a orientální kočky, velmi hlasité. Někdy se nemusí snášet s jinými plemeny, protože si chrání své teritorium.

Péče o balinéskou kočku je nenáročná. Srst tohoto plemene se udržuje celkem snadno. Postačí kartáčování jemným kartáčem alespoň jedenkrát týdně.

 

Autorka: Jana Dvořáčková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?