Osobnost jezdectví John Whitaker

6. října 2014

John Whitaker je v jezdeckém světě velmi známou osobností. Jedná se o reprezentanta Velké Británie, je to současný jezdec a bývalý olympionik.

Osobní život Johna Whitakera

John Whitaker se narodil 5. srpna 1955 v Huddersfield, je mu tedy skoro úctyhodných 60 let. V současné době žije v Cumberworth, West Yorkshire, VB. Je ženatý s manželkou Clare Barr a má tři děti – Louise (narozen 1980), Roberta (narozen 1983) a Joanne (narozena 1987). Robert úspěšně závodil v ukázkových skocích na nejvyšší úrovni. Johnova neteř Ellen Whitaker, jeho synovec William Whitaker a jeho mladší bratr Michael Whitaker jsou taktéž vynikající závodníci ve stejné branži.

 

John Whitaker a jeho kariéra

Když bylo Johnovi 18 let a poprvé se setkal s koněm Ryans Son, měl na svém kontě jen 50 pencí. John ho popsal jako „na první pohled divného“. Vytvořilo se tak pevné partnerství, které trvalo dalších 14 let a jehož zářným výsledkem bylo vítězství Stříbrné olympijské medaile na Olympijských hrách v Los Angeles.

Milton, druhý Johnův kůň, se stal svému majiteli partnerem v roce 1985. Jejich první vítězství se uskutečnilo na soutěži Du Maurier Grand Prix v Pruce Meadows, Calgary, v roce 1986. Everest Milton odešel do důchodu po koňské olympijské show v roce 1994, zemřel 4. července 1999.

V roce 1998 byl John vedoucím jezdcem ve finále Volvo World Cup v Helsinkách, kde mu k vítězství pomohl devatenáctiletý Virtual Village Grannus. Ve stejném roce vyhrál John také Peugeot Derby v Hickstead s koněm Gammonem, který se tím stal ve svých 21 letech nejstarším koněm, který kdy vyhrál derby.

O rok později vyhrál John ve stejném městě Britskou Grand Prix a v roce 2000 přidal vítězství v Peugeot Hickstead Derby, kde jel na koni Virtual Village Welham, který odešel do důchodu na derby v roce 2001.

V roce 2004 vyhrál John Whitaker počtvrté Derby na koni Douglas Bunn’s Buddy Bunn. V roce 2007 získal bronzovou medaili z Evropského šampionátu a kvalifikoval se na olympiádu.

V současné době se John drží na špici žebříčku britských Show Dumping Association.

 

Závodní úspěchy J. Whitakera

  • První úspěch si John Whitaker připsal roku 1980 na alternativních olympijských hrách, kde získal dvě stříbrné medaile.
  • Doposud se John zúčastnil 5 olympijských her, přičemž hned na prvních získal stříbrnou medaili.
  • Zúčastnil se také 4 světových šampionátů, ve kterých vyhrál celkem 5 stříbrných medailí.
  • Dále se zúčastnil 10 evropských šampionátů, kde získal postupně v kombinaci různých kovů celkem 12 medailí.
  • Dvakrát se zúčastnil finále Volvo World Cupu, ve kterých získal dvě vítězství.
  • Třikrát vyhrál v soutěži King George Cup.
  • V již zmíněném Hickstead Derby byl účastníkem celkem čtyřikrát, přičemž má na kontě stejný počet vítězství z těchto závodů.
  • Jako člen britského národního týmu se zúčastnil v letech 1975 – 2008 celkem 174 závodů, ve kterých získal 39 vítězství.

 

Myslím, že když si znovu přečtete výčet všech olympiád, šampionátů a derby, kterých se John Whitaker zúčastnil, shodnete se spolu se mnou, že před jeho výkony, za kterými stojí celoživotní dřina, nelze jinak, než smeknout.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?