Ostropestřecový a lněný olej pro pejsky – proč jim je dávat?

8. prosince 2014

I naši psí miláčkové trpí, stejně jako my lidé, nejrůznějšími civilizačními chorobami. Mohou je trápit alergie, trávicí potíže, kožní problémy či jiné zdravotní komplikace. Pokud je to případ i vašeho pejska, jistě vám není jeho zdravotní stav lhostejný a rádi byste mu od problémů ulevili. Základem je komplexní krmení, ke kterému přidáte doplňky stravy. Dnes si představíme dva zázračné produkty na zcela přírodní bázi – ostropestřecový a lněný olej, a ty by neměly chybět ve výživě vašeho pejska.

Z nutričního hlediska jsou oleje důležité pro svůj obsah esenciálních mastných kyselin, jež si organismus psa nedokáže vytvořit sám. Proto je potřeba přijímat je v potravě. Kvalitní krmivo pro psy obsahuje vše ve vyváženém množství, nicméně zakápnout granule olejem není pro vašeho pejska vůbec na škodu. Jednak mu pár kapek suché krmivo zatraktivní a navíc uděláte něco pro jeho zdraví. Krmíte-li vašeho mazlíčka přirozenou stravou, pak by měly být oleje nezbytnou součástí  jídelníčku vašeho miláčka.

 

Ostropestřecový olej pro zdravá střeva a játra vašeho pejska

Ostropestřecový olej je lisovaný za studena ze semen poměrně vysoké rostliny, laicky bodláku, s fialovými květy – ostropestřece mariánského. Už za dob Antiky se tato rostlina využívala jako mimořádně účinný lék na léčbu trávicího traktu a jaterních obtíží. Klíčovou složkou tohoto oleje je látka zvaná silymarin. Ta má značný podíl na zlepšení a regeneraci jater. Rovněž je dobrou prevencí před jejich poškozením a zvyšuje detoxikační sílu jater.

 

Ostropestřecový olej je určen ke konzumaci lidem, ale i pro chovatele existují na trhu speciální produkty, jež jsou určeny pro psy, kočky, koně a další zvířata. Ostropestřecový olej pro psy a kočky, nabízí špičkový výrobce krmiv Topstein, ve své řadě Farm Fresh Silybum Oil.

 

Ostropestřecový olej pro psy

 

Pokud budete vašemu pejskovi ostropestřecový olej Topstein podávat, pak:

 • napomáhá k lepšímu trávení,
 • je efektivní při vředovém onemocnění,
 • chrání játra a podporuje tvorbu nových jaterních buněk,
 • léčí a tudíž odstraňuje lupénku,
 • napomáhá hojení ran,
 • zklidňuje zánětlivá onemocnění,
 • má detoxikační účinky - limituje množství jedů obsažených v organismu.

 

Ostropestřečový olej obsahuje extrakt z rozmarýnu, který je ideální na snížení plynatosti.

 

Lněný olej pro zdravou a lesklou srst i lepší trávení

O lněném oleji jste možná slyšeli více, protože je o něco známější, než ten ostropestřecový. Lisuje se také za studena ze lněných semínek a je doslova nabitý omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami. Právě ty si váš pejsek neumí sám v těle vyrobit. Je proto na vás, abyste mu jej mohli dodávat v potravě. Dostatečný přísun lněného oleje má vliv na silné vazy, kosti, svaly a imunitní systém. Pokud má váš pejsek vyrovnanou hladinu Omega-3 dochází méně ke zraněním a k lepší regeneraci po fyzické zátěži.

 

Lněný olej pro psy je další novinkou na trhu a v České republice si jej chovatelé mohou pořídit od kvalitního výrobce Topstein. Farm Fresh Linseed oil je čistě přírodní produkt, který neobsahuje chemická barviva, konzervanty či zchutňovadla. V lahvičce oleje najdete jen a jen čistě přírodní produkt.

 

Lněný olej pro psy

Lněný, za studena lisovaný, olej Topstein můžete dávat svému pejskovi z těchto důvodů:

 • má blahodárné účinky na snížení kožních problémů,
 • má blahodárné účinky na pružnou a vláčnou pokožku – pro zdravou a lesklou srst,
 • napomáhá proti svědivé a podrážděné pokožce, kterou mnozí pejsci trpí,
 • je vhodné jej podávat při vypadávání a matné srsti psa,
 • napomáhá proti zacuchávání srsti, takže je ideální na použití zejména pro dllouhosrsté psy,
 • účinně napomáhá optimálnímu trávení, je vhodný pro psy s citlivým zažíváním,
 • pomáhá při řešení problémů u psů, které trápí průjmy nebo naopak zácpy,
 • je vhodný k léčbě a prevenci srdečních chorob,
 • má efektivní účinky při zánětlivých onemocněních,
 • stimuluje imunitní systém psa.

 

I tento lněný olej obsahuje extrakt z rozmarýnu, který snižuje plynatost.

 

Dávkování a cena olejů

Ostropestřecový a lněný olej pro psy můžete pořídit ve dvou objemech, a to 200 ml a 500 ml. Doporučené dávkování je u ostropestřečového oleje 3 ml denně na 5 kg váhy psa. U lněného je to 5 ml denně na 5 kg váhy psa. Pro malé a střední plemena vám postačí lahvička o objemu 200 ml, jež vás vyjde na 99 Kč. Pro větší psy doporučujeme balení větší za 189 Kč. Neměla by se překračovat dávka 30 ml za 24 h. Olej skladujte při teplotě do 20℃ a pokud jej otevřete, pak jej uchovejte v temnu, nejlépe v chladničce, při teplotě 8℃.  Uvedené ceny jsou z e-shopu www.topsteinpetfoods.cz, kde můžete oba oleje pořídit.

 

Oba uvedené oleje jsou určeny přímo pro pejsky, ale neuškodí ani páníčkovi. Pokud se rozhodnete pro podávání jednoho, nebo druhého oleje vašemu psímu, či kočičímu miláčkovi, nepochybně to pomůže ke zlepšení jeho zdravotního stavu. Váš mazlíček se vám tím odmění svým krásným kožíškem, temperamentem a vitalitou.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?