Osudové setkání aneb jak jsme se našli

23. listopadu 2012

Ztratil se nám britský kocourek. Měl 15 měsíců a doma jsme ho všichni obrečeli, ale nepřestávali jsme hledat. Po 10 dnech jsem uviděla na webu ostravského útulku inzerát, že se našel krásný kocour u jedné paní na zahradě asi 10 km od našeho bydliště.

 

 

Zdálo se mi to nepravděpodobné, ale co člověk neudělá pro svého mazlíčka. Abych měla čisté svědomí, že jsem nic nepřehlédla, rozjela jsem se odpoledne i s dcerou na prohlídku kocourka. Nebyl to on, ale... Byla to láska na první pohled. Dcera byla nadšená, paní se ptala, jestli si ho nechceme vzít, když se nám tak líbí. Já bych ráda, ale znám manžela a jeho vztah ke kočkách a už toho prvního jsme si museli tvrdě vybojovat.

 

Tak nic jeli jsme domů. Cestou se mi to v hlavě rozleželo a řekla jsem si, že musím alespoň zkusit manžela přemluvit. K mému údivu asi po půl hodině souhlasil s tím, že lepší starší kocour, který je klidnější než malé nevycválané třeštidlo, které mu ničí věci do práce.

 

Okamžitě jsem nastarovala auto, vzala přepravku, obě děti (které samozřejmě u toho nesměly chybět) a vyrazila pro nového člena rodiny. Paní, od které jsem si ho brala, jen vděčně opakovala, že je to dobře, že bude mít pěkný domov. Hned jsme vyrazili na veterinu, kde chudáčkovi vyplachovali ouška, dali antiparazitika a tablety (měl blechy a svrab) a domluvili jsme se na kontrole a další postupu i očkování.

 

No co mám vykládat, je to miláček. Je vděčný za každé pohlazení (s tulením jsme zatím opatrní - blechy :lol: ) Přítulnějsího kocourka jsem ještě neviděla, proto asi taky dostal jméno Mazlík. Jde asi o 7-mi letého kastrovaného kocourka, zřejmé křížence britské a nějaké kočky (fotky viz album). Prostě je celý náš.

 

Cestou domů jsme zahlédli našeho starého kocourka. Nevím proč se toulá v okruhu 500m kolem baráku, ale domů nepřijde, nepoznává nás. Zkusíme ho chytit. Tak asi budeme mít dva. Snad se snesou. Oba jsou kastrovaní. Takže z našeho velkého smutku před 14 dny je obrovská a dvojnásobná radost!

 

Nejenom víme, že náš kocour je v pořádku a teď je jen otázkou času a trpělivosti jak ho získat zpět, ale přibyl mu i nový kamarád, který už po dvou dnech je u nás jako by tam patřil odjakživa.

P.S. Dala jsem inzeráty, jestli někdo našeho Mazlíka nehledá. Nechtěla bych někoho připravit o zvířátko. Ale tajně doufám, že nikomu nechybí.

 

 

 

Přidáno: 56 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?