OTESTUJTE krmivo Royal Canin Sterilised

7. listopadu 2011

Kastrace je výrazným mezníkem v životě psů. Důsledkem kastrace je změna metabolizmu. Pohlavní hormony se z těla kastrovaného psa vytrácejí pomalu, takže změna v aktivitě a apetitu psa je pozvolná. Majitelé psů zaznamenají u svých svěřenců menší pohybovou aktivitu, zvýšenou chuť k jídlu třeba až po několika měsících. K poklesu potřeby energie však dochází již bezprostředně po kastraci. Pokud je pes po kastraci krmen stejným krmivem, ve stejné dávce jako před ní, začne přibývat na váze.

OTESTUJTE krmivo Royal Canin Sterilised

Nadváha a obezita

Nutriční požadavky kastrovaného psa jsou jiné než před kastrací. V prevenci nadváhy hraje klíčovou roli výživa. Vždy, když je příjem energie vyšší než její výdej, dojde logicky ke vzniku nadváhy a obezity. Riziko nadváhy a obezity je u kastrovaných psů dvojnásobné ve srovnání s nekastrovanými jedinci. Počet psů s nadváhou narůstá spolu se sedavým způsobem života jejich majitelů. Podle statistik společnosti Royal Canin se nadváha vyskytuje u 24 až 44 % psí populace. Nadváha a obezita nejsou jen otázky vzhledu; bohužel přinášejí zdravotní problémy s klouby, srdcem a dýcháním. Artróza, plynatost, inkontinence, kožní problémy, snížená imunita a netolerance zátěže jsou problémy očividně související s obezitou u psů. To jsou důvody, proč obezita významně zkracuje délku jejich života.

 

Jak předejít kilům navíc

V současné době jsou pro psy všech velikostí k dispozici krmiva určená speciálně pro kastrované jedince. Kastraci se někdy říká také sterilizace, i když to není přesný termín. Granule Royal Canin STERILISED mají omezený obsah energie a zároveň snižují pocit hladu mezi krmením. Oproti krmivům pro nekastrované psy obsahují více vlákniny a bílkovin na úkor tuku. Aby psí organizmus primárně využil energii z tuků a neukládal ji „do zásoby“, obsahují granule specifickou aminokyselinu L-karnitin. Při přísném dodržování dávek doporučených výrobcem krmiva lze nadváze zamezit. Podmínkou ovšem je pravidelná fyzická aktivita (venčení, běhání, hry) a dodržování dávkování krmiva. Majitel by měl kastrovaného psa pravidelně vážit a provádět hodnocení tělesné kondice psa.

 

Méně kalorií, větší pocit sytosti

Řada krmiv Royal Canin STERILISED omezuje přísun kalorií a současně poskytují stejný objem krmiva a všechny potřebné živiny. Receptura těchto krmiv rychleji navozuje pocit sytosti, takže snižuje pocit hladu. Díky tomu pomáhá udržet ideální hmotnost dospělého psa či feny. Royal Canin zohledňuje specifika psů a nabízí krmivo pro kastrované jedince ve třech kategoriích podle váhy psa: MINI- (psi do 10 kg), MEDIUM- (od 11-25 kg), MAXI (26-44)- STERILISED. Menší plemena psů jsou náchylnější na zubní kámen, proto varianta MINI podporuje zdravé zuby. Varianta MEDIUM obsahuje antioxidační komplex. Varianta MAXI určená pro velká plemena obsahuje glukosamin a chondroitin na podporu zdravých kostí a kloubů.

 

Royal Canin Sterilised MiniRoyal Canin Sterilised MediumRoyal Canin Sterilised Maxi

 

Čistota půl zdraví, výživa celé

Prevence je vždy jednodušší a levnější než léčba případného onemocnění. Společnost Royal Canin se zaměřuje na potřeby psů a koček, snaží se zlepšit jejich zdraví a kvalitu každodenního života. Týmy pracovníků Royal Canin se skládají z veterinářů, vědců a odborníků na zdravou výživu. Využívají při práci každodenní zkušenosti partnerských chovatelů a veterinářů a společně navrhují nová nutriční řešení. Společnost Royal Canin má 40letou zkušenost s vývojem krmiv pro psy a kočky přesně podle jejich individuálních nároků. Krmiva Royal Canin mají prvotřídní kvalitu, jsou vyvinuta tak, aby poskytla psům co nejlepší přísun výživných látek. Specifická krmiva – tzv. nutriční programy pomáhají také zdravým psům v prevenci onemocnění, která jsou typická pro jednotlivá plemena nebo životní fáze.

 

Batoh Royal Canin

ZÚČASTNĚTE SE TESTOVÁNÍ NOVÉHO KRMIVA ROYAL CANIN STERILISED na stránkách Royal Canin A ZÍSKEJTE ZDARMA ODMĚNY. Prvních 50 zúčastněných majitelů kastrovaných psů a koček bude zařazeno do testování, obdrží vzorek krmiva a získá po vyplnění dotazníku dárek. Dalších 50 zákazníků, kteří používají krmivo Sterilised, dostane za vyplnění dotazníku dárek také. Přihlaste se co nejdříve k testování na http://www.royalcanin.cz/.

 

Jak se zúčastnit testování?

  1. Máte doma kastrovaného psa nebo kočku? Přihlašte se do testovací skupiny.
  2. Pokud jste mezi prvními 50 přihlášenými, přijde vám brzy domů krmivo Sterilised.
  3. Podávejte krmivo Sterilised.
  4. Vyplňte dotazník, který vám přijde e-mailem a obdržíte dárek.

 

Upozornění na pozvolný přechod

Veškeré změny v krmení je třeba provádět pozvolna, aby se mohla střevní mikroflóra přizpůsobit nové receptuře. Aby u psa nedošlo k průjmu nebo jiným zažívacím potížím, doporučuje se postupně (po dobu 7 dnů) přimíchávat nové krmivo do původní stravy, až ho úplně nahradí. To platí i pro testování nového krmiva.

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?