Otevřené okno

26. října 2010

Stalo se to jednoho letního dne, kdy jsme byli já s mými rodiči, jejich přátely a naší jednoletým psíkem Mattym na týdenním pobytu na Slovensku.

 

Bydleli jsme v malé dřevěné chatě, která měla dvě patra. V prvním patře pod oknem, byla malá kožená sedačka, ze které byl krásný pohled ven. Chata také měla kolem krásnou velkou zahradu na níž byl malý altánek na letní posezení venku. Jediné, co naní chybělo, byl nějaký plot, který by ji dělil od silnice, jenž byla nedaleko od zahrady. Byly tam sice dva kůly, které to nějak oddělovaly, ale rozhodně by nezabránily našemu psovi v tom, aby se dostal ven. Jenomže nás Matty opravdu překvapil. Zcela respektoval hranice zahrady a ani v nejmenším ho nenapadlo chodit přes silnice. Ale ani tak nikdy nezůstával na zahradě bez dozoru.

 

A už tady byl den odjezdu a my jsme se chtěli před cestou ještě nasytit. Tentokrát jsme si vybrali restauraci, která byla asi kilometr od naší chaty. Jelikož byl Matty zvyklý zůstávat doma sám a s sebou jsme ho stejně vzít nemohli, zamčeli jsme ho v chatě a odešli jsme na jídlo.

 

Asi po hodině a půl jsme se vrátili a čekalo nás děsivé překvapení. Jen co jsme vkročili na zahradu knám přiběhl šťasný Matty. Jak je to možné? Vždyť jsme ho přece zamčeli uvnitř? První co nás napadlo bylo, že se do chaty někdo vloupal a pes tak vyběhl ven. Jenomže chata byla stále zamčená. Jak se mu teda podařilo dostat se ven? Marně jsme hledali jakoukoli možnost, jak mohl uniknout, až jsme na to najednou přišli. V prvním patře bylo otevřené okno a pod ním ta malá sedačka. Ale to není možné. Okno bylo nejmíň 3 metry vysoko! Vyklonili jsme se z okna a zjistili, že hned pod ním je ještě malý kousek stříšky, která byla nad vstupními dveřmi. A naní hluboké rýhy od drápů. Hned nám to bylo jasné. Prostě se rozhodl, že se dostane ven a tohle byl jediný způsob. Jediné štěstí bylo, že se mu nic nestalo a i po tomto útěku stále respektoval hranice zahrady a neutekl na silnici.

 

Dnes už je našemu Mattymu pět let, ale řekla bych že na tento útěk asi nikdy nezapomene.

 

Přidáno: 40 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?