Ovládají koně telepatii?

6. srpna 2013

Každý, kdo pracuje s koňmi, jistě potvrdí, že koně dokáží naprosto přesně odhadnout náladu, rozpoložení a pocity lidí, se kterými přicházejí do bezprostředního styku. A někdy tak přesně, až to vypadá, jako by koně četli lidem rovnou i jejich myšlenky. V této souvislosti nemůže nezaznít otázka: „Ovládají koně snad telepatii?“

Koně jsou lepší psychologové než lidé

Telepatie, čili přenos informací, tedy myšlenek či emocí, mezi dvěma subjekty bez zapojení běžných smyslů, je pochopitelně natolik fascinující a vzrušující téma, že není divu, kolik prostoru bylo a je věnováno jejímu zkoumání, a to jak u lidí, tak u zvířat, koně z toho nevyjímaje.

Nejvíce atraktivní je samozřejmě přenos myšlenek na velké vzdálenosti, čehož mnohé případy jsou věrohodně popsány. V této telepatické disciplíně, co se týče zvířat, jsou však než koně lepší psi.

Ti figurují v doložených případech ´dálkové telepatie´nejčastěji. Nejspíše je to tím, že psi jsou na svého pána fixováni mnohem víc, než je na konkrétního člověka fixován kůň (výjimkami jsou ´Ilči´, slavný kůň indiánského náčelníka Vinnetoua´a ´Hatátitlá´ Old Shatterhanda).

Ale teď opět vážně. Ačkoliv koně snad ´nečtou myšlenky´ na dálku, v tom jak dokáží ´přečíst´ člověka, s nímž přicházejí do kontaktu, jsou však opravdoví mistři.

 

Ovládají koně telepatii?

Někteří psychologové tvrdí, že telepatická komunikace je vrozenou schopností všech živočichů a to i člověka, především pak malých dětí. Ale jelikož není u nich podporována a rozvíjena, tak postupně zmizí.

Je to pravda? Faktem je, že člověka připravují jeho rozumové schopnosti o možnost hledět na svět kolem trochu jinak. Jinými slovy, příliš přemýšlíme, nebo, přesněji řečeno, zatěžujeme se všemožnými ´problémy´ a jejich racionálními řešeními, místo toho abychom se mentálně uvolnili a více využili pro vzájemnou komunikaci se světem i sebou samými své podvědomí.

Koně však toto dovedou, nebo, respektive, je to pro ně docela přirozené. Kromě toho jsou koně i vynikající pozorovatelé, neboť tato pozorovací schopnost jim po dlouhou dobu jejich divokého života umožňovala přežít.

A to se týká i jejich vzájemné komunikace. Ta, aby neupoutala pozornost predátorů, musela být co nejskrytější. A oč je tato komunikace skrytější, o to vyžaduje větší míru empatie. A ta je právě přímo úměrná mentálnímu uvolnění, kterého se nám lidem tak žalostně nedostává.

 

Intuice koní a lidí

Suma sumárum, intuice koní je úplně někde jinde než intuice lidská. Proto se mohou koně ze zcela nepatrných, člověkem nepostřehnutelných signálů a podnětů, dobrat takového množství informací, že to se to může zdát z našeho lidského pohledu až nadpřirozené.

Proto vědci bádají nad tím, co je pro koně zcela přirozené, dlouhé roky a mnohdy se ani mnohaletým pozorováním koní ničeho nedobádají, ačkoliv sami koně nám dávají návod k rozluštění ´tajemství telepatie´.

 

Zaříkávači koní

A to je právě to, co pochopili i tzv. horsemani či ´zaříkávači´ koní.

Totiž, že chceme-li koním rozumět tak dobře, jako oni tak často rozumí nám, chceme-li s nimi být na jedné vlně (a to platí pochopitelně i obecně), pak se musíme zcela uvolnit, hodit za hlavu nejen své problémy, ale i svou osobu. Když se nám to podaří, pak se i naše komunikace s koňmi stane opravdu téměř telepatickou.

 

Autor: Karel Trčálek

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?