Pamlsky pro domácí mazlíčky? Ano, ale…

28. listopadu 2011

Pro většinu chovatelů je při výběru krmiv důležitý pozitivní vliv na zdraví zvířete. Dobré úmysly dopřát kočce nebo psovi to nejlepší ale bývají porušovány mlsáním, kterým chovatelé svým domácím mazlíčkům bezděky mohou škodit. Kde je zlatá střední cesta mezi tím, aby si naši čtyřnozí parťáci pochutnali a jejich zdravím?

O nevhodných pochoutkách pro domácí mazlíčky hovoří uznávaný odborník na výživu domácích zvířat, Ing. Martin Kváš: „Nejrozšířenějším zlozvykem majitelů psů a koček je krmení různými delikatesami, které nejsou určeny pro zvířata, nejčastěji zbytky lidského jídla. Zvířecímu organismu nedělají dobře ani v malém množství, protože není na příjem podobných potravin připraven, obzvláště při výživě jednodruhovým typem krmiva.“ V případě, že tedy krmíte svého miláčka suchými granulemi a čas od času mu jeho menu ochutíte masem z konzervy, mohou kusy syrového masa, kosti od kuřete, jogurt a jiné lidské jídlo zvířeti skutečně uškodit.

 

Některé potraviny jsou pro domácí zvířata vyloženě nežádoucí. Nejzásadnější stopku má kakao respektive čokoláda, která zvířeti může způsobit i smrtící otravu. Toxické účinky v organismu zvířete však způsobují i cibule a česnek, ořechy, hroznové víno, káva aj. Mezi méně závažné následky nevhodného přikrmování navíc patří problémy se zubním kazem, zažíváním, střevní mikroflórou a nadměrnou hmotností. „Než chodit se zvířetem po veterinářích a platit drahá vyšetření a léky, je lepší myslet na prevenci a zvolit speciální pochoutky pro kočky a psy. Některé dokonce obsahují důležité vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné složky,“ doplňuje Ing. Kváš.

Pamlsky pro psa

Jeho slova potvrzuje i Ing. Michaela Martinů, majitelka chovné stanice plemene německý boxer „Tajpan“: „Při výcviku psů jsme dlouhou dobu jako odměny používali vlastním způsobem zpracované maso, protože trh nenabízel výrobek, který by zvířatům nejen chutnal, ale zároveň byl dobrý i pro jejich organismus. Někomu přijde zbytečné psovi dopřávat speciální dobroty, ale my musíme u chovaných zvířat klást důraz na pevné zdraví, znamenitou kondici a výborný vzhled. Proto jim dopřáváme Let ´s Bite! od výrobce krmiv Brit.“

 

Pochoutky Let´s Bite! jsou součástí superprémiové produktové řady Brit Care vyrobené z kuřecího, kachního či rybího masa. Pamlsky Let´s Bite! nejen zaručeně chutnají pro své původní masové aroma, ale zároveň jsou vhodným doplňkovým zdrojem vitamínů i minerálů pečujících o zdraví psa i kočky. Jsou totiž přirozeným zdrojem nenasycených mastných kyselin Omega 3 a Omega 6, potřebných pro zdravou kůži a lesklou srst. Zároveň obsahují vápník nezbytný pro a silné zuby. Péči o chrup doplňují i speciální psí dentální pamlsky, novinka v péči o zuby a dásně zvířete. Ty napomáhají účinné ochraně proti zubnímu plaku, bakteriím a působí preventivně na vznik zubního kamene.

Let´s Bite! Dental Care pro psyLet´s Bite! Lamb

„Tyhle dobroty jsou dostupné za 39 nebo 49 korun, cena doporučené denní dávky je tak kolem osmi korun. Proto se domnívám, že s nimi poměrně ekonomicky ošetřuji prevenci zdraví svých psích svěřenců,“ přemýšlí nahlas Michaela Martinů. Psí a kočičí odměny v podobě dobrot tedy mohou být přínosem, pokud však věnujete pozornost jejich vhodnému výběru.

Let´s Bite! Multi pack

Více na www.krmivo-brit.cz.

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?