PAN CHOVATEL

10. září 2010

Přečetla jsem si starší článek "Tichý byznys kolem psů" a nedá mi, abych se nezmínila o svém zážitku z podzimu před třemi lety.

Potřebovala jsem rychle zaplnit prázdno po své milované dalmatince a sháněla jsem štěňátko. Jsem už starší a tak jsem si na dalmatina už netroufala a zvažovala něco menšího. Moc se mi líbí lovečtí psi a tak jsem si umanula malého münsterlandského ohaře nebo velššpringršpaněla. Procházela jsem inzeráty a obvolávala chovatele.

 

No a při jednom hovoru jsem dostala lekci. Chovatel měl k dispozici štěně - fenečku - kterou bych chtěla. Ale - velmi podrobně chtěl vědět, proč chci právě takového psa, zda na něj budu mít dostatek času, zda jsem dostatečně důsledná abych dokázala vychovat loveckého psa bez jeho uplatnění v myslivosti a mnoho dalších věcí. Vysvětlil mi, že tito pejsci jsou sice velmi milí společníci, ale své lovecké pudy mají v sobě a značně těžké je vychovat tak, abychom se časem vzájemně netrápili. Řekl mi toho tolik, že jsem se po zvážení svých možností s těžkým srdcem vzdala svého idolu a od pořízení loveckého psa ustoupila.

 

Posléze mi došlo, že jsem měla štěstí a narazila na PANA CHOVATELE, který nechtěl za každou cenu prodat, ale záleželo mu na tom, do jakých rukou a jakých podmínek jeho štěňátka příjdou. Kéž by byli všichni takoví!

 

Přidáno: 30 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?