Pan kocour ZIKMUND ...

20. června 2011

Znala jsem kočičího vojevůdce Zikmunda. Žil na jednom pražském sídlišti u mojí maminy. Jednou v zimě ho chudáka našli v krabici na chodbě domu. Byl skoro bez sebe.

 

 

Očička měl slepaná ošklivým zánětem a v kožíšku obrovské blechy. Moje mamka kočku doma nikdy nechtěla, ale co měla s tím nadělením dělat jiného, než mu pomoci. Vypiplala z něj obrovského, sebevědomého, zrzavého kocoura, který si liboval ve výškách, vlezl kam se mu zamanulo.

 

Na jeho kotěcí roky si moc nevzpomínám, ale když dospěl, stal se z něj skutečný vůdce. Nesnášel návštěvy. Když byla moje dcera na návštěvě u babičky a zůstala v bytě sama, Zikmund nelenil a zahnal jí na mrňavé panelákové WC a tam hlídal, dokud jeho panička neodrazila domů. Terezka se ho bála a byla tam zavřená 2 hodiny a celou dobu ten uličík sekal pode dveřma packou a výhružně vrčel. Jakmile přišla mamina domů, stalo se z něj roztomile vrnící stvoření. Babička si nejdříve myslela, že ta neposedná Terka mu něco provedla, ale ta se dušovala na kočičí svědomí, že ne, že si ho nevšímala.

 

Zanedlouho jsem u mamky nocovala i já. V noci jsem si šla do kuchyně udělat pití a z ničeho nic se na mě vyřítila rozzuřená zrzavá koule a zasekla se mi do lýtka. Pěkně mě polekal, ale nelenila jsem a skočila za ním pod stůl, kde jsme na sebe vrčeli a po kočkovsku jsem mu pořádně vynadala. Asi to nečekal. Nicméně jeho lásku si získat nešlo, jednou jsem byla cizák a hotovo, podle něj jsem tam neměla co pohledávat.

 

Až jednou si získal ON lásku mojí. Bylo mi moc špatně,  dlouhodobě jsem trpěla psychickými problémy, trpěla jsem obscesí a stále se koupala v hodně horké vodě, až jsem si i popálila kůži. Také jsem hodně zvracela, často jsem bývala v nemocnici, brala jsem léky a měla velké starosti. Zrovna jsem byla u mámy a fňukala tam nad zpackaným životem a když tu najednou se přede mnou vynořil zrzavej chlupáč, stoupnul si přede mně a stál tam, dokud jsem ho nepohladila a já fňukala dál a prsty nořila do toho jeho kožíšku a fňukala a on vrněl a pořád tam stál a ani se ode mne nehnul.

 

Po letech jeho nepřátelství to bylo jak zázrak a já věděla, že on je takovej mrzutej profesor, který má rád svůj klid, ale že přesně ví, kdy je ho potřeba na operačním sále. Když o něj maminka vloni po Vánocích přišla, bylo to moc smutné, protože on byl její opravdový přítel a ke mně se zachoval jako kamarád do deště. Tak Ziky, měj se za duhovým mostem krásně a bez starostí a pěkně to tam šéfuj!!!

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?