Panelákové kočky na venkově

21. října 2013

Bydlíte v panelovém, nebo jiném bytovém domě? Viděly vaše kočky přírodu tak nanejvýš z balkonu? A náhodou jste se je rozhodli v jejich zralém věku vyvézt na dovolenou ke kamarádce na chalupu? Připravte se na velkou show. Kočky, nebo v tomto případě kocouři, vnímají venkov jako děti. Vše je překvapuje. Takže je uchopte za pacičky a hurá do toho.

Kočky a průzkum obydlí

Paneláková kočka je zvyklá být uvnitř domu. Prvně tedy prozkoumá každý kout obydlí, které se na čas stane vaším domovem. Otevřete skříňku, že uložíte oblečení, ale už je obsazeno. Jeden z kočičáků si právě vybral místo na spaní. Zjistíte, že dvířka pod vanou máte nechávat zavřená, neb odtud druhý kočičák nosí trofeje. Naučíte se perfektnímu postřehu, jinak nepřežije ani jediný kousek svátečního porcelánu po babičce. A ložnici začnete zavírat, protože je dost jiných možných kočičích záchodů než vaše lůžkoviny.

 

První kočičí krůčky ven

Doma už to mají v malíčku. „Jé, venku je něco zeleného. A jak to voní!“ První kontakt s trávou bývá směšný. Jako když si kočka hrábne do vody. Těch cizích a neznámých pachů okolo. A zvířata! Doma byli zvyklí na rybičky, želvy, myšky v klecích a občasné návštěvy kamarádky se psem. A tady na ně najednou vybafne za plotem kohout a ještě si dovolí zakokrhat. Nejdříve se o naše kocouří průzkumníky pokusí infarkt a poté vezmou nohy na ramena. Doma je doma.

 

Kocouři už domů nechtějí

První ostych a bázeň je pryč. Kočičí kluci si našli nové, úžasně dobrodružné místo, odkud je krásně vidět do okolí. Nejdříve chtěli obsadit půdu v obytném domě, ale tu si uhájila rodina kun. Bývalý včelín si zase už před časem osvojil sousedův kocour, který dvěma měšťákům jasně ukázal, kdo je tady pán. A tak na naše kočičáky zbyla půda od stodoly. Neprší tam, nikdo je neotravuje a panička na ně nemůže. Dostat je večer do domu je zhola nemožné, a tak začínají páni kluci nocovat venku. První den se strachem kontrolujete, jestli přežili ve zdraví. Potom si ale všichni zvyknete a o kočkách je vidu a slechu jen, když se porcují syrová játra a jiné lahůdky.

 

Jede se zpátky do města

Bylo to bezva, ale dovolená končí. Je čas vrátit se do města. Balíte kočičí záchody, pelíšky pro kočky, mističky. Už máte připravené i přepravky. Vše je naložené v autě a zbývá jediné: naložit kočky. Jenže po kočkách se slehla zem. Nefunguje volání, mávání pamlsky, ani prohlížení známých schovávaček. Kočky prostě nejsou. Takže znovu od začátku. Vše opět poodemykat a prohledat. Kočičáci sice podlehli krásám venkova, ale jen v rámci zahrady. „Divočina“ za plotem je pro ně přeci jen pořád ještě velkým soustem. A ejhle, otevřete dvířka druhé stodoly a tam se na vás nechápavě upírají dvoje svítící oči. „Co děláte? Vždyť jsme byli celou dobu tady?!“ Vše dobře dopadlo a jede se domů. „Příští rok pojedeme znova, že jo, paničko?!“

 

Autorka: Michaela Matějková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?