Pejska nebo kočičku? Co preferují Češi?

20. března 2018

Jak pejsek a kočička pekli dort známe všichni. Národ byl tou nevinnou povídačkou rozdělen na dva tábory a od těch dob tak zůstalo. Jedni fandí kočičce a druzí pejskovi. A jak to máte u vás? Fandíte oběma? Co se skrývá v českých domácnostech?

Přepejskováno

Je to neuvěřitelné, ale v průměru na každou českou domácnost vycházejí 3 psi! Pokud je nemáte vy, vězte, že jiný Čech za vás vaše skóre kompenzuje. Celkem jde o 58 % domácností, které oplývají psími, čtyřnohými mazlíčky.

Z drtivé většiny je podle průzkumů důvodem pro pořízení psího kamaráda pocit osamění. A že má čtyřnohý přítel skvělé terapeutické schoposti vám dosvědčí nejeden psycholog. Navíc vás pravidelné vycházky udržují v tělesné kondici a dopřávají vám denní porci čerstvého vzduchu.

Smutným faktem je, že velké procento českých psů pochází z množíren, pouze asi čtvrtinu tvoří psi s průkazem původu. Dokonce už i okolní státy si zvykly na „Česko, dominantu kšeftů se psy,“ a mnohý zahraniční kupec, hledající papírového psa, se ani nesnaží hledat v Česku. Pro jistotu.

dogs-2693074_1920.jpg

Peníze nejsou překážkou

Za své mazlíčky jsou Češi ochotní vydat mnohdy nemalé sumy peněz. Měsíčně každý Čech za své psy utratí podle průzkumů v průměru 800 Kč, za kočky 400 Kč. A to upozorňujeme, že do průměrů jsou zahrnováni všichni Češi, i ti, kteří mazlíčka nemají. Takže skutečná suma u chovatelů psů bude v jiných finančních řádech…

Jak jsou na tom kočky a další domácí zvířata?

Kočky si pořizuje celých 23 % Čechů. Obsadily krásné druhé místo. A co je překvapivější, třetí místo s 9 % pořizování a oblíbenosti obsadily – světě div se – rybičky! Zřejmě jsou také skvělým společníkem při pocitu osamění a v základu jsou relativně nenáročným domácím mazlíčkem. Bramborovou příčku obsadili opeřenci a papoušci s 8 % oblíbenosti, na pátém místě jsou pak se 7 % milovníci králíků. A na konci všech hodnocení jsou hlodavci, pavouci a plazi. Na které příčce oblíbenosti se umístil manžel, bohužel vědci mlží.

discus-fish-1943755_1920.jpg

A jak jste na tom vy?

Znesvářené národy a zatvrzelé názory, že kočkař nikdy nepochopí pejskaře stále ještě stmelují zvířecí nadšenci, kteří jsou pro obojí. Průzkumy se zaměřovaly jen na klasické druhy domácích mazlíčků s vynecháním hospodářských zvířat. Zvláštní sortou jsou pak chovatelé, kteří mají doma kromě kočky a psa i nějakého toho hlodavce nebo plaza. A jak jste na tom vy? Fandíte více psům? Kolik jich máte doma?

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?