Peklo v misce: Kapsičky pro kočky

27. ledna 2014

Možná někteří z vás již přistoupili na to, že než si něco z potravin koupí, tak se podívají na složení. Proto mnoho lidí dnes nakupuje šunku s co největším podílem masa a percentuální obsah masa nám není lhostejný už ani u párků. Napadlo vás však někdy zkoumat složení kočičího jídla? My jsme se zaměřili na kuřecí kočičí kapsičky.

Rozdělení kapsiček pro kočky

Když přijdete do zverimexu a chcete si nechat poradit, která kapsička je nejkvalitnější, bude vám sděleno, že kapsičky se dělí na superprémiové, prémiové a standardní. Pro superprémiovou kapsičku by mělo být charakteristické, že bude obsahovat vysoké procento masa, poměrně vysoký podíl proteinů a málo tuku. U prémiových kapsiček bývá nižší podíl masa, ale podíl proteinů by měl být stále v normě a mohou obsahovat trochu více tuku. U standardních kapsiček, takzvaných šmakulád, je velmi nízké procento čistého masa (obvykle bývá uváděno, že kapsička má například 38% masa a jiných živočišných produktů a dále je psáno, že z toho jsou 4% masa), poměrně vysoké procento tuku a nižší podíl bílkovin. My jsme porovnávali devět značek kočičích kapsiček a vždy jsme vybírali kuřecí variantu, aby porovnávání bylo objektivní.

 

Nejlepší vs. nejhorší kapsičky pro kočky

Nelze jednoznačně říct, která z testovaných kapsiček je nejkvalitnější, nicméně nejvyšší podíl masa měla značka Brit care, která obsahovala celých 44% kuřecího masa. Je třeba ale poznamenat, že tomu odpovídá i cena, která je v síti zverimexů Pet center 44,90Kč. O něco levnější kapsičkou, která ze všech obsahuje nejméně tuku, je Gimpet Shiny Cat. Cena za pětaosmdesáti gramovou kapsičku je 38,90Kč. Cenově přijatelná kapsička, která je též prezentovaná jako superprémiová je Huhubamboo. Tuto kapsičku seženete pouze ve zverimexech Pet center a její cena je 18,90Kč za 80g. Výrobce sice neuvádí, kolik procent masa obsahuje, ale kapsička má 8% proteinů a 3% tuku, takže rozhodně patří mezi ty kvalitnější. Jako kočičí šmakuládu bychom pak mohli označit kapsičky Felix a Whiskas. Ano, čtete dobře. Kapsičky, které všichni chovatelé koček znají, obsahují pouhá 4% masa. I když značka Felix má 13% proteinů a 3% tuku, takže není až tak špatná. Nicméně kuřecí kapsičky Whiskas obsahují pouze 8% proteinů a 5% tuku, což jsou nejhorší hodnoty, které jsme u posuzovaných kapsiček objevili. Přehled všech testovaných kapsiček je uveden v tabulce níže.

 

Název

Hm.

Kategorie

Maso

Protein

Tuky

Gimpet Shiny Cat

85g

Superpremium

39,90

38,6%

11%

0,3%

Brit Care

80g

Superpremium

44,90

43%

12%

2%

Rafiné

100g

Superpremium

28,90

30%

8%

5%

Royal Canin

85g

Superpremium

41,90

Neuvádí

9%

2,5%

Huhubamboo

80g

Superpremium

18,90

Neuvádí

8%

3%

Miamor

100g

Premium

23,90

10%

8%

5%

Gourmet

85g

Premium

33,90

4%

14%

2,5%

Felix

100g

Šmakuláda

22,90

4%

13%

3%

Whiskas

100g

Šmakuláda

16,90

4%

8,5%

5%

 

Jak již bylo výše zmíněno, nelze říci, která kapsička je nejlepší a která nejhorší. Žádná z kapsiček nemůže vaší kočce uškodit. Má osobní zkušenost je taková, že spíš záleží na tom, co vaší kočce chutná. Sama jsem některé z kapsiček na své kočce testovala a musím přiznat, že mnohem rychleji snědla kapsičku Whiskas než kapsičku Gimpet Shiny Cat. Skutečně, je to stejné jako u lidí - každá si pochutná na něčem jiném, ale pokud si sami potrpíte na kvalitní potraviny, zkuste někdy koupit i něco hodně kvalitního pro svého mazlíčka.

 

Autorka: Andrea Ivaničová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?