Pelešnice růžkatá

28. ledna 2012

Naše Beluška je šestiletá dáma plemene krátkosrstého jezevčíka. Ten, kdo neměl jezevčíka neví, co je to vytrvalost a tvrdohlavost. A taky neskutečná láska a oddanost. Ale jedno po druhém.

 

 

Když odešla naše Dášenka do psího nebe, už jsme nechtěli ani chloupek pejska. Po měsíci smutku a vzdychání jsme se shodli, že si pořídíme psího kluka. Jezevčíka, drsňáka. Minutu po té, co jsem našla na internetu inzerát o darování psí holčičky, jsme už telefonovali a domlouvali si schůzku s páníčkem naší psí krasavice.

 

Měla štěňátka a my museli počkat celých šest týdnů. To těšení, ale i obavy. Jsme její třetí páníci, no neměla to holka lehký. A tak jsme s láskou vybírali ten nejkrásnější pelíšek pro malou princeznu. Byl celý vypolstrovaný s ohrádkou, měkkoučký. Naše zlatíčko okamžitě pochopilo, že to je jedna z jejich postýlek.

 

Přesto, že jsme vytyčili zásadu číslo dvě, že pes nebude spávat v posteli (v mojí), spinká pro jistotu všude. Jenom ten pelíšek, ten jaksi nevyhovoval. Velmi nenápadně Belinka rozkousávala jeden rožek po druhém. Ze začátku jsem já bláhová nacpala rouno do pelíšku, vzala jehlu a nit a zašívala. Ale ouha, opět dírka!

 

Po mém návratu z týdenní dovolené, kdy hospodařili páník a pejsek sami doma, jsem jen vydechla překvapením! Místo pelíšku zaujímala pevnost Apačů v Bronxu! Nebylo co přišít a kam. Jasný protest proti strádání. (Možná si hryznul i páník). Nic naplat, chtělo to nový pelíšek. Tentokrát bez rohů, kulatý, s nízkou ohrádkou. Ohrádka vyhozena po měsíci „sněžení.“

 

Pejsánek příště vzat raději na dovolenou a hele, co to mají ti kluci italští, nádherný pelíšek, filcový, měkoučký s kulatými růžky bez ohrádky. To je ono! Dovozový pelech. Ano, bylo. Nenápadně se plížíce do svého hradu a už jedůůůůůů... už zas.

 

Minulý týden jsem opět donesla pelíšek nový. Takový docela obyčejný. Ten italský zkrátka dosloužil. A už opět vidím , jak se královna našich srdcí nudí a nenápadně přežvykuje. „ Belinko, co to děláš, vždyť já Tě vidím“ stojím a koukám do těch nevinných hnědých kukadel. V tlamce opět přežvýkává kousek molitanu.

 

A najednou mi to došlo. Vždyť ona chudinka není krátkosrstý jezevčík. My jsme si domů donesli pelešnici růžkatou! Vzácný druh ohroženého plemene!“ No, tak si klidně hryzej Beli, snad budou mít ty pelechy ještě v akci.“
PS: Budiž ke cti naší Belince, že rekonstruuje pouze svoje hajátka.

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?