Pes, co se schovává "pod sukně"

18. května 2015

Psi pro nás jako naši „nejlepší přátelé“ dělají mnoho. Mimo jiné nám do života vnášejí radost a zábavu. Jedním takovým byl i pes mého dětství, kterému věnuji tuto vzpomínku. Byl to filuta a tak i vzpomínka na něj se nese v duchu humoru.

Úžasné jméno pro psa

Před naší současnou smečkou jsme měli malého černého špice jménem Famír. Většina lidí ale jeho jméno komolila na Pamír, Fakír a podobně a tak jsme mu raději říkali Fanda. Nevěřili byste, kolik se dá s obyčejným jménem zažít zábavy. Obzvlášť, když takovým celkem běžným jménem pro muže pojmenujete psa. To zavoláte na psa a s ním přijdou ještě tak tři až čtyři pánové. Skvělá příležitost k seznámení a můžete si i beztrestně hvízdnout.

Jednou jsme byli na posvícení u strejdy Fandy. Zábava už byla řádně rozjetá, když se u nás zjevila teta a optala se: „Neviděli jste Fandu?“ A máma nic zlého netuše bezelstně odpověděla: „Žere kočkám z misky.“ O tetu se pokoušely mrákoty. Strejda už měl trochu upito, takže by to nebylo zase až tak divné. Až později vyšlo najevo, že měla každá na mysli jiného Fandu.

 

Pes provokatér

Famír byl srdnatý pes a tak trochu provokatér. Přes svoji malou výšku si dokázal poradit i s velkými psy. Věděl, že ve své paničce má oporu a notně toho využíval. Pokud mu nějaký pes nesedl, schoval se jí prostě mezi nohy. Jednoho dne v zimě měla na sobě máma dlouhý kabát a pod ním upnutou sukni po kolena. Famírovi nesedl mladý akita inu, který venčil páníčka, a tak se schoval mámě pod kabát. Akita inu si to ovšem ve vysoké rychlosti zamířil za ním. Máma měla „jezdecký den“, okolostojící lehký striptýz a páníček nabral „zdravě“ rudou barvu.

 

Problémy se stolicí u psa

Famír měl už od malička problémy se stolicí. Jako štěně se musel k vykonání potřeby povzbuzovat a po dlouhém čekání, než ji vykoná, vydatně chválit. Často jsem si připadala jako fekální roztleskávačka. Později už naši verbální pomoc nepotřeboval, ale dostával nás do prekérních situací jinak. To by člověk neřekl, jaký dokáže tak malé tělíčko vydat sytý zvuk. Pokud Fanda vykonával potřebu schovaný někde poblíž mě, setkávala jsem se často se znechucenými odsuzujícími pohledy typu: „To je tedy prase.“

 

Pes jako učitel

Tolik a ještě více k našemu 14letému soužití se svérázným členem rodiny. Byl to „učitel“ jak lidí, tak psů, ale rozhodně jsme se s ním nenudili.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?