Pes jako špatný manžel

14. září 2013

Každý pes už od útlého věku ví, jak je to se „včeličkami a kytičkami“. Pokud je ale vychováván v puritánském prostředí s nedostatkem socializace, je potřeba ho přirozenosti znovu naučit. Zvláště v případě uchovněného psa s výborným exteriérem, výstavními (či jinými žádoucími) předpoklady a několikastránkovým prestižním rodokmenem.

Kde mám sehnat psa ke krytí?

Fena je připravená k nakrytí. Nemáte moc času, protože dnů vhodných ke krytí je jen několik. Ale kde sehnat vhodného ženicha? Zvláště, pokud je vaše fena uchovněná a smí krýt jen se psy svého plemene a případně i velikosti? Poradce chovu vám sice dal kontakty na tři vhodné kandidáty, ale první je tak vytížený, že ho nelze zastihnout. Druhý před fenou utíká a třetí by ji nejraději sežral. Nakonec skončíte u sebevědomého, zkušeného psa, který je ovšem za zenitem, takže z toho nic není. A o příštím hárání, v ideálním případě za půl roku, se můžete pokusit najít další adepty.

 

Seznámení s ostatními psy

Cvik dělá mistra. To, co už pes v sobě má, jen podpoříte a usměrníte žádoucím směrem. Nejdříve psa kontrolovaně seznámíte s jinými psy a fenami a navyknete ho i na vůni feny hárající. Neuspokojení psi vám za fenou utečou. Psi pravidelně „uvolňovaní“ o ni projeví zájem, ale dále vyčkají pokynů svého pána.

 

Jak uvolnit sexuální napětí u psa přirozeně

Pokud máte kvalitního uchovněného psa, budou vám domů vodit feny ke krytí. Podle plemena, ke kterému náleží, se tak může dít celkem pravidelně. Pes se tak uvolní zcela přirozeně. Mohou však nastat prodlevy a v tom případě je dobré mít po ruce vhodnou alternativu. Jinak je ohrožena čest vašich bytových doplňků, dětských hraček a v neposlední řadě vašeho oděvu.

 

Umělá panna pro psy

Lidé mají sexshopy, psi zase petshopy. V dobrém rozpoložení udrží vašeho psa třeba umělá panna pro psy. Je pevná, ale příjemná, vytvarovaná psovi na míru, dobře se hygienicky udržuje, je vždy svolná, ale nepohoršuje svým vzhledem. Jediným nedostatkem takové psí milenky jsou vysoké pořizovací náklady.

 

Zkušený chovatel pomůže

Zkušený chovatel ví, že mít dobrého krycího psa je výhoda. Proto nepovažuje za vulgární a nechutné pomoci mu osobně. Lze tak činit pravidelně pro dobrou pohodu psa, při získávání semene k pozdější umělé inseminaci, nebo jako přípravu na samotné krytí. Přirozené krytí totiž zahrnuje i namlouvání, které může psa nepřiměřeně unavit. To není při velké frekvenci krytí žádoucí. Majitel tedy psa připraví sám. Krytí je potom rychlejší a pro psa méně fyzicky náročné.

 

Autorka: Michaela Matějková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?