Pes kulovčík

20. června 2014

Pejskaři, znáte ten vtip? Přiznám se, že si z něho pamatuju skupinu nadupaných lovců v tajze, všichni super vybavení, akorát jeden vyráží na medvěda se starou flintou s maličkatým psíkem po kolena.

A když se ho ti ostatní ptají, kde jestli se nebojí, že mu ta flinta selže, tak odpovídá, že ho ne, protože má psa kulovčíka. Následuje ohromné divení a vysvětlení, že pokud selžou obě hlavně, vystartuje pejsek a sejme medvěda tím, že se mu zakousne do varlat. Lidově…, a tak dále – prostě pes kulovčík.
Proč o tom vyprávím: mám ho doma. Není pod kolena, má poctivých padesát kilo a sedmdesát v kohoutku a jako štěně a povyrostlý puberťák se nejradši mazlil tím způsobem, že vrazil (vrazil je důležité slovo) lidem hlavu do rozkroku. Pánům nemusím vysvětlovat, dámy ujišťuju, že jich takhle několik natvrdo složil. Natrápili jsme se neskutečně. Zlozvyk je železná košile a beauceron nejenom paličatý, ale i rychlý jako blesk. Nepomáhalo kárání, cukání, odkládání, prostě nic. V průběhu puberty si to vylepšil tím, že počkal na správnou chvíli. Věděl, že pokud se bude vrhat hlavou po lidech, tak ho k nim nepustíme, takže se vlnil, vrtěl, kňučel a v nestřeženém okamžiku „Rup!“ a už to bylo. Připadala jsem si jako magor, když jsem cizím pánům na dotaz, zda si můžou pejska pohladit, odpovídala, že ano, ale musí si dát pozor nejenom na zuby, ale i na vercajk. Dost často jsem si připadala jako úchylák, protože se na mě dívali dost divně – koneckonců, mě kdyby starší paní v parku kecala do tak osobních věcí, tak bych se taky divila, kdybych byla chlap  Jedinkrát mne zahřálo u srdce, když jsme na chatě Hubertce potkali cyklisty, kteří měli bosíka doma. Pán si ho chtěl pohladit, a – přísahám na psí uši – stačila jsem říct jenom „Bacha na“ a už stál bokem. Asi ten náš magůrek není jediný na světě.
Časem se nám klouček trochu vyklidnil, s pusinkováním ještě bojujeme, ale hravé bourání lidí úderem do citlivých míst už neprovozuje, to už musí být rozpumprdlíkovaný k nepříčetnosti. Nicméně jsem ještě jednou narazila, když jsem měla mazlíka ve škole a třeťáci mě přemlouvali, ať ho pustím mezi ně. Vysvětlila jsem jim, že to není dobrý nápad, protože beauceron se nejraději mazlí tisknutím a otíráním, navíc slintá a pouští chlupy a naprosto si nevybírá, jestli obšťastní někoho, kdo o to stojí. Místo abych se spokojila s moudrým prohlášením, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, čert mi napískal, že jsem dodala, že kromě jiného je to taky pes kulovčík a místní hoši jsou na takové úrazy ještě mladí. Co vám budu povídat, zpozorněli nejen pánové, ale i slečny. Asi dvacet osm párů očí se na mě pozorně upřelo a očekávalo vysvětlení. Nejsem učitel a v životě jsem nevysvětlovala cizím puberťákům podivné podrobnosti. Napadla mne logická odpověď.
„Znáte ten vtip, ne?“ dotázala jsem se s nadějí.
„Ne!“ řekly děti a čekaly.
Jeden se až diví, co všechno proletí člověku hlavou. Vzpomněla jsem si na pány v parku a představila si disciplinární řízení, ve kterém mne budou kárat za mravní ohrožení mládeže, zdaleka ne všichni byli plnoletí. Úplně jsem viděla, jak si děti po chodbách šuškají, že paní knihovnice je nějaká divná. Vzpomněla jsem si dokonce i na souboje mezi králičími samci, které končívají kastrací poraženého. Úplně jsem viděla ředitele, jak si ťuká na čelo. A při představě, jak mne vyučující, který musel přijít každou chvíli, zastihne v téhle blbé situaci, mne polil pot a nejraději bych si střelila pár facek přes nenechavou pusu. Po chvíli nesouvislého blekotání o medvědech a malých pejscích mne osvítilo.
„Jste přece sportovci, tak musíte vědět, co je to v bojových sportech úder pod pásek. A je to rána jako když kopne kůň.“
Pochopili, znalecky pokývali a věnovali se svému. A já si říkala, že mlčeti zlato, mlčeti zlato, mlčeti zlato…
Jen pro případ: neznáte někdo ten vtip o medvědech a psovi kulovčíkovi?

 

Přidáno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?