Pes v kabelce a v růžovém oblečku? To je dnešní trend!

14. listopadu 2013

Najdou se mezi vámi ještě tací, kteří si psa v duchu spojují jen s kotcem nebo pelíškem? Tak to jste výjimka! Většina dnešní populace, a především mladí lidé, si pořizují psa buď místo dítěte, nebo jako módní doplněk. Oběťmi lidí, kteří si pořídí čtyřnohého mazlíčka tzv. do kabelky, se dnes stávají zejména rasy jako čivava, yorkshirský teriér či trpasličí špic.

Domácí mazlíček či módní doplněk?

Éra psů jako hlídačů či domácích společníků je z části ta tam. Dnes není nic neobvyklého, že si psa pořídí mláda žena či mladý pár jako módní doplněk. Asi největším úskalím přístupu těchto lidí je to, že pes rozhodně není určený k nošení v kabelce či k oblékání do kabátků od návrhářů. Ačkoliv se Vám to může zdát divné, i čivava se potřebuje proběhnout. I přesto, že je dneska v módě koupit si psa, dát ho do kabelky, nakoupit mu oblečky a chovat se k němu, jako by nebyl živým stvořením, je třeba mít na paměti, že zvíře není věc, která se nosí v kabelce, ale je to spíše další člen rodiny. Nejhorší na tomto přístupu je realita, že většina psů, kteří byli pořízeni „pro parádu“, končí dříve či později v psích útulcích, a to je právě ten faktor, na který by se mělo upozorňovat. Ne na to, co je zrovna psím oblečkovým trendem.

 

Fenomén psí módy

Oblékat svého psa je v dnešní době sice moderní, ale musíme uznat, že to je i značně extravagantní. Skutečnost je taková, že žena, která si koupí psa jakožto módní doplněk, pak už si nesladí pouze bundu, boty a šálu, ale snaží se do stejných barev sladit i svého čtyřnohého mazlíčka. Stránky lifestylových časopisů ukazují slavné zpěvačky či herečky, které mají v kabelce nebo v náručí své pejsky oblečené do růžové, tyrkysové či žluté barvy. Renomované módní salóny pak pod tímto tlakem navrhují velké množství psích oblečků. Je třeba říci, že v době, kdy je na nás v podstatě naléháno v tom, abychom byli in, člověk snadno podlehne a začne svého psa také oblékat.

 

Problém dneška nebo i budoucnosti?

Otázkou je, zda je zmíněná problematika jen otázkou dneška a časem se to zlepší, nebo se to spíše bude zhoršovat. Těžko říct, zda si lidé uvědomí, že pes je jednou pro vždy psem, což je tvor, který se má venčit procházkou a nemá se nosit v tašce. My všichni milovníci psů asi nikdy nepřestaneme doufat, že éra „kabelkových“ psů jednou skončí a pes bude zase psem tak, jak má být. Že skončí doba, kdy se psi kupují na ozdobu, a když přestanou člověka bavit, tak končí v útulku. Zda se tak ale skutečně stane, nikdo z nás bohužel říct nedokáže.

 

Autorka: Andrea Ivaničová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?