Pes z útulku

14. srpna 2012

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psího kamaráda? Pak je právě útulek vhodným řešením. Pokud si vezmete psa, který v tomto zařízení pobývá, uděláte hned několik dobrých skutků najednou. Pravdou ale je, že je nutné se na takového nového člena rodiny dobře připravit.

Pes z útulku - vděčný společník

Útulek je místo, kam se dostanou psi, kteří nemají žádného majitele. Mohou mít za sebou cokoliv. Někteří se dlouho toulali po ulicích a mohli být i terčem „lidského“ řádění. Jiné majitel odvrhl, protože na ně nebyl čas, některým majitel prostě zemřel.


Jejich osudy jsou různé, je proto nutné se seznámit s tím, čím si pes před umístěním do útulku prošel. U některých jedinců není žádný problém se socializací, protože nemají důvod lidem nedůvěřovat. U některých ale může chvíli trvat, než si na nového majitele zvyknou. Musí prostě zjistit, že jim opravdu nebude nic chybět a že se lidí bát nemusí.

 

Ať už je to ale jak chce, v naprosté většině získáte společníka, který bude vděčný za to, že má domov, teplo a jídlo. O „útulkáčích“ je také obecně známo, že milují své dvounožce opravdu hodně.

 

Týraný pes

Poměrně často, bohužel, jsou v takovém zařízení i psi, kteří na vlastní kůži pocítili, co lidská ruka umí. Někteří museli dokonce snášet příkoří opakovaně a to po dlouhá léta. Někteří zapomenou a jsou vděční za každé pohlazení. Na člověka ani přesto nezanevřou. U některých je ale problém si důvěru v lidi zpět získat. Může to trvat i poměrně dlouho.

 

Pak je na chovateli jako takovém, zda chce věnovat svůj čas a trpělivost svému budoucímu čtyřnohému příteli. Někteří týraní psi mají s lidmi prostě problém a nejen s nimi, dokonce i sami se sebou. Často si totiž ani neumí představit, že lidé mohou být i dobří.

 

Mohou být poměrně dlouho agresivní nebo naopak velmi laxní. Nemají o cokoliv zájem a k radosti jim stačí pouze to, když se někam schovají a mají klid. Je pak na chovateli, zda se mu podaří přesvědčit pejska, že může mít radost ze života a být s lidskými bytostmi přáteli. I když to může trvat poměrně dlouho, pes, který tohle zjistí, miluje pak své dvounožce opravdu hodně.

 

Pes velmi levně, ale bez PP

Množírny jsou v současné době opravdu problém. Tzv. chovatelé zde mají fenky jen na to, aby rodily štěňata, která jsou pak na prodej. A i když budete mít štěstí a zakoupíte skutečně pejska té rasy, které chcete, průkaz původu psa neprovází. Ani to nejde.  Výmluv, proč tomu tak je, mají takoví chovatelé v zásobě také hned několik.

 

Takové chovatelské stanice nejsou registrované a ani pod žádnou kontrolou. Psi se zde množí nekontrolovatelně se zdravotními vadami, které jsou navíc někdy viditelné na první pohled. Ale vysvětlení, že pejsek prochází léčbou, protože si zrovna před pár dny něco udělal, někdy bohužel, stačí. Psi jsou zde zavíráni, někdy na celý život do malých klecí, které neobsahují ani to základní.

 

Pokud se tady navíc narodí pejsci, kteří jsou tak poškozeni, že je nelze ani prodat, bývají usmrceni. A že to není humánním způsobem, je asi každému jasné.

 

Pokud tedy takového pejska kdokoliv zakoupí, vědomě tím taková zařízení podporuje. Na to je nutné stále myslet.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?