Pět tipů, jak cvičit svého psa doma

9. října 2015

Každý správný „výcvikář“ ví, že nové povely by se měly učit v klidném prostředí a teprve, když je pes zvládne dokonale, postupně je přenášet i do venkovních prostor. Zároveň je známým pravidlem, že co psa naučíte, neustále byste měli procvičovat, a to i v mírovém prostředí doma. Jenže na co přesně se zaměřit, když už počasí za moc nestojí a stejně dnes nepůjdete cvičit ven?

To, co venku nenajdete

Jako první je důležité ocenit to, co venku hned tak nenajdete. Nejčastější slabinou psů bývá například schodiště. Tak jako u koní se nacvičuje správný nohsled překračováním kavalet, i u psů je potřeba, aby si osvojili rytmus kladení nohou při chůzi do chodů a ze schodů. Mnoho psů má v dospělosti problém pak třeba i jen nastoupit do vlaku, zvládnout eskalátory. Nejúčinnějším tipem je navléci psa do postrojů, projít se s ním po pokoji za současného držení psa za postroje v místě střetu jeho lopatek a až se pes ujistí, že jej bezpečně a stabilně jistíte, vydejte se s ním do schodů třeba na půdu. Samozřejmě musíte mít kapsy naplněné pamlsky a trpělivost. Pokud se pes zpočátku bojí, vaše naléhavost a netrpělivost tomu nijak neprospějí.

 

Pro výcvik psa využijte vše kolem

Ideální na učení doma je dogdancing. Nábytek, jeho postavení a zároveň ten božský klid jsou nejlepší kombinací pro učení vašeho psa bláznivým kouskům. Slalom mezi židlí a stolem, výskok na gauč do požadované pózy a koneckonců možnost pustit hifi a vše sladit s rytmem písně vám venku nikdo nenahradí!

 

Nelekejte se!

Ideálně lze doma psa cvičit na to, aby se neděsil všech možných zvuků a křiků. Když je pes s vámi v kuchyni a pozoruje, jak vaříte a vůbec ho z míry nevyvede rachotící poklička, jde vám výcvik výborně! Na nácvik odolnosti je dobrý také zvuk puštěné sprchy, třískání se sklenicemi, vysavač nebo třeba mixér. Tohle všechno venku neroste!

 

Chůze na vodítku

Dobře se doma také cvičí chůze na vodítku, jelikož právě tady vám pes věnuje nejvíc pozornosti. Jakmile vezmete vodítko do ruky, snaží se pes vyčíst každou vaši myšlenku, jen abyste jej vzali ven a pokud možno hned! Nejlépe vnímá a naučení chůze u nohy a netahání za vodítko mu půjde obdivuhodně rychle. Až po zhruba čtrnáctidenním pravidelném procvičování zkuste na toto cvičení psa zvykat i venku, ať celý postupný výcvik nezkazíte přílišnou horlivostí.

 

Cvičit psa venku nebo doma

Cvičení doma přináší také tu výhodu, že pes je neustále pozorný a i když si jej nevšímáte a například vaříte, pořád čeká, jestli po něm nebudete náhodou něco chtít, když už jste doma. Také povely „sedni“ nebo „lehni“ se psovi lépe vtlučou do hlavy, když bude mít na pořádku dne trénink i namátkově v domácím prostředí.

 

Při každém cvičení nezapomínejte na pečlivě naplněné kapsy s pamlsky a na poctivé a svědomité odměňování. Odměnou vám bude ten nejposlušnější pes na světě!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?