Plovací vesty pro psy

4. července 2013

Léto je časem vodních radovánek. V parném letním dni je koupání či jiná vodní kratochvíle tím nejlepším „ochranným prostředkem“ proti dotěrným tropickým vedrům. Ale co s našimi čtyřnohými přáteli, kteří vodnímu živlu nehoví?

Musíme nechávat své psy doma, když vyrážíme k vodě, anebo třeba rovnou na vodu splavovat nějaký významný tok? Odpověď zní: „Nemusíme, protože existují plovací vesty pro psy.“

 

Plovací vesta pro psy není zbytečná

Plovací vesty jsou jedním z těch báječných vynálezů, které rozšiřují pole působnosti našich čtyřnohých přátel, tedy pokud nemáme doma ´novofoundlanda´, který je svou láskou k vodě a svým plaveckým uměním pověstný.

Díky plovací vestě se už nemusíme bát vzít psa třeba i do lodě, kterou splavujeme některou z našich vyhlášených řek. Nebo třeba na výletní parník, aniž bychom se museli bát, že někdo začne volat: „Pes přes palubu!“, a tím psem nebude nikdo jiný než náš kamarád.

 

Jakou vestu pro psa koupit

Jak už to bývá, lze v obchodech natrefit na spousty plovacích vest od spousty výrobců, kteří se dušují, že nejlepší plovací vesty jsou ty jejich. Neuškodí snad proto, když si teď řekneme několik dobrých rad, které by nám měly sloužit jako základní vodítko při výběru plovací vesty.

  • Předně by plovací vesta měla být lehká a nikterak by neměla psa omezovat v jakémkoliv pohybu.
  • Zároveň je důležité, aby psa nikde netlačila. Nezapomínejme taky na to, že pes by se ve vestě, ačkoliv je určená především pro plavání, neměl ´potit´ (i když se psi samozřejmě nepotí). Proto dbejme i na to, aby byla plovací vesta vzdušná.
  • Plovací vesta, má-li plnit svůj hlavní účel, musí být pochopitelně i funkční. V praxi to znamená například to, že plovací prvky, tedy to co, psa nadnáší, nesmí být v žádném případě být na břichu. Jinak se pes může snadno obrátit ve vodě na záda, a v tu chvíli se pro něj stane z plovací vesty nebezpečná past.
  • Pro větší pohodlí a taky bezpečnost jistě neuškodí, když bude mít plovací vesta plovací díl, který mu bude ve vodě podepírat hlavu. U některých vest je tento díl odnímatelný, ale jeho použití lze jen vřele doporučit.
  • A nezapomínejme ani na takové zdánlivé maličkosti, jako je ucho na zádech vesty, díky němuž můžeme psa z vody snadno vytáhnout, nebo reflexní prvky, které nám umožní mít psa pod dohledem i při snížené velikosti.

 

Jakou velikost vesty pro psy

„Ale jak poznám, která velikost je pro mého psa ta správná?“ ptáte se teď možná.

Ano, to je důležitá otázka. Výrobci nabízejí pestrou škálu velikostí, od těch nejmenších až po ty největší. Při pořizování vesty proto musíme znát obvod psího hrudníku v nejširším místě, tedy zpravidla za předními nohami a délku psích zad, neboli, jak se říká, dvakrát měř, ať pak nemusíš koupenou vestu vracet.

Platí, že plovací vesta by měla přesahovat pomyslnou půlku psích zad, ale také by neměla být delší než samotný pes. Pokud tedy zvolíme zlatou střední cestu, dostaneme se k ideální velikosti plovací vesty, tedy k tomu, že vesta by měla sahat do tří čtvrtin zad našeho hafana.

 

Vestu máme. Náš pes se v ní cítí dobře. Takže už nám nezbývá nic jiného, než společně běžet vstříc letním radovánkám nebo se rovnou pustit skrze peřeje i s naším nejlepším kamarádem na palubě.

 

Autor: Karel Trčálek

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?