Podivné přátelství

27. května 2011

O nás pejscích lidé říkají, že jsme šelmy. Přesněji řečeno šelmy psovité. Nedivte se tedy, že se tu a tam rozběhneme za nějakým kosem nebo bažantem. Máme to zkrátka v krvi. Dnes ale budu povídat příběh zcela opačný. Příběh o jednom podivném přátelství.

 

 

Zrovna začínalo jaro a já vyjela z celou rodinkou na víkend na vesnici. Pro mě, princeznu z města, to znamenalo velikánské dobrodužství. Otevřel se přede mnou úplně nový svět. Tolik neznámých věcí, pachů a té volnosti kolik tu bylo. Byla jsem jako Alenka v říši divů. Šmejdila jsem po obrovské zahradě, prolezla každičký kout a schovávačku a nakonec jsem se pustila do prohánění sousedovic kocoura.

 

Jen co jsem ho zahnala za plot, ozvalo se za mnou zadupání. Ohlédla jsem se, ale kde nic tu nic. S čumáčkem přilepeným k zemi jsem se vydala na průzkum. Každou chvíli jsem napínala uši a čekala, jestli se podivný zvuk ozve znovu. A taky že jo. Další zadupání. Opatrně jsem se plížila tím směrem. v tom po mě něco skočilo. Mě se zatmělo před očima, stáhla jsem ocásek mezi nožky a pelášila pryč. Jenomže ať jsem utíkala seberychleji, dupal mi byl v patách. Najednou se zastavil. Troufla jsem si ohlédnout. Nedaleko v trávě seděl malý hnědý tvoreček s dlouhýma ušima a legračně vrtěl čumáčkem.

 

Chvíli jsme na sebe hleděli. Osmělila jsem se a váhavě se k prckovi přiblížila. Já jsem tu přece šelma, nebudu se bát ušatého mrňouse. Pak mi blesko hlavou, jestli on to nebude Lukáškův mazlík, králíček Lump. Lumpík na místě dlouho nevydržel, otočil se a odhopkal ke svému domečku. Hop, jeden obří skok a už byl v králíkárně. Tak to neeee, rozběhla jsem se a už jsem byla u něho. Chvíli jsme se nedůvěřivě očichávali a proháněli po králíkárně a nakonec jsme byli tak unavení, že jsme se stulili do klubíčka těsně vedle sebe a usnuli.

 

Panička, když nás takto našla, jen zavrtěla hlavou nad tou podivnou dvojicí a řekla: "A tak se lev zamiloval do jehňátka."

 

 

 

 

Přidáno: 50 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?