Podvodné inzeráty – nekupujte kotě v pytli

17. března 2016

Poslední dobou se množí nadšení chovatelé, kteří by chtěli nějaké extra kotě a nebojí se zainvestovat. Je však důležité si dát pozor n to, do čeho investujete! Abyste neutratili polovinu výplaty za kotě, které v životě ani neuvidíte!

Poznávací znamení – podvod

Existuje několik bodů, které mají všechny podvodné inzeráty společné a které, pokud si je zapamatujete, vám uchrání rozpočet a nedopadnete jako typická blondýna. Ačkoliv i rodáci z naší země mají problém se správnou češtinou, dejte si pozor na jazyk, jakým je inzerát napsán. Správný slovosled, použití „i“ a „y“ nebo skloňování podstatných jmen vám napoví, zda nebyl inzerát uměle přeložen na googleu a tudíž není jeho majitelem zahraniční podvodník. Klidně si ke hledání toho pravého kotěte přizvěte pravidla pravopisu, vždyť na tom není nic špatného. A nelekněte se – dneska málokterý Čech umí opravdu česky!

 

Jak vám vnutí neviditelné kotě

Kromě češtiny, pokud touto fází inzerát prošel, se zaměřte na podmínky prodeje. Zkontaktujte prodejce a projeďte si jeho webovky. Neboť každá správná chovatelská stanice má i své stránky, prezentaci, doporučení. Podvodníci často kradou chovatelům jejich identitu, nechtějí komunikovat a oplývají nezměrnou studnicí výmluv, proč by to mělo být podle nich. Správný chovatel s vámi bude trpělivě komunikovat, odpovídat na všechny dotazy a hlavně – nebude mít problém vzít vás k sobě domů a všechno, kde koťátko vyrůstá, vám ukázat. Tím se fatálně liší od podvodníka!

 

Neplať předem, neplať předem, neplať předem!

Dalším pravidlem je nic neplatit předem. Domluvte si s majitelem schůzku, seznamte se s prostředím, kde koťátko vyrůstá, zjistěte si všechny odpovědi na otázky, které vás trápí a zaplaťte zálohu nejlépe z ruky do ruky. O záloze si nechte sepsat například předkupní smlouvu, nechte si vystavit potvrzení o zaplacení. Nemusíte se také ostýchat vše si natáčet na skrytou kameru. Pokud materiál nezneužijete u soudu, můžete pro svou potřebu natáčet, jak je libo. A nakonec se to u soudu může hodit, až budete vymáhat kotě nebo peníze.

 

Jak právně správně postupovat?

Jen málokterý chovatel je ochoten nechat své milované kotě putovat samo například nějakou zásilkovou službou. Vždy bude vyžadovat váš osobní příjezd nebo setkání na půli cesty. O zaplacených penězích se domlouvejte dlouho a předem, pokud je zaplatíte, nechte si to potvrdit a vystavit si daňový doklad. Pokud se vám zdá, že vámi zvolený drobeček se nachází v CHS, kde se vyskytují  všechny body podvodníků nebo již jste podvedeni byli, můžete se samozřejmě obrátit na svého právníka. Jde zde o klamání spotřebitele, nepravdivé informace a obohacení se na úkor druhého. Pokud s vámi chovatel po zaplacení zálohy zničehonic nekomunikuje, můžete své peníze vymáhat soudně zpět. Když má podvodník už pár hříchů nasbíráno, může si odsedět dva roky i více.

 

Šťastný výběr – šťastné kotě

Chcete-li opravdu plemenné kotě, poptejte se známých nebo na diskuzních fórech, zda chovatele někdo zná, či má zkušenosti s jeho potomky. Na první návštěvy u chovatele si klidně přizvěte i veterináře, ať nekupujete zajíce v pytli. Vše si dobře promyslete a nenechte se hlavně nachytat!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?