Pohádka o psech - Ťapka a Tlapka 11 "Zvířecí hrdinové"

17. července 2009

Matýsek rostl jako z vody a Ťapka s Tlapkou měly stále hodně práce s jeho hlídáním. Sice už dost zmoudřel a spoustu věcí pochopil, ale stále ještě měl své chvíle, kdy se choval jako malý nezbeda. Velmi rád totiž proháněl kdeco. Jednou to byl motýl a Petrovi dalo spoustu práce mu vysvětlit, že motýlci se neloví. Jindy zase ptáček. To musela Matýskovi říci Ťapka, že ani ptáčky chytat nemůže. Matýsek sice nebyl moc spokojený, že mu spoustu věcí zakazují, ale začínal si docela zvykat. Tím spíše, že jednou neposlechl, když honil vosu a na hubování Tlapky vůbec nedbal. Běhal za vosou tak dlouho, až dostal žihadlo do tlapičky. To byla ale bolest! Matýsek pak slíbil, že už nikdy nebude honit nic, co nebude dovolené. Ťapka s Tlapkou tak měly dost práce Matýska zabavit. Občas se mu totiž zdálo, že nesmí honit vůbec nic.

Jednoho dne se Matýsek vyhříval na zahradě na sluníčku. Přišla se podívat i Micka a chvíli si s ním hrála, protože psí sestřičky už byly opravdu unavené a musely si odpočinout. Byly obě Micce moc vděčné, že si s malým nezbedou chvilku hraje. Micka se smála a pokaždé, když byly psí sestřičky unavené od věčně vitálního Matýska, připomněla jim, jak jim říkávala, že s koťátky je sice legrace, ale také hodně starostí.

 

Matýsek byl z velkého tepla už celý unavený, tak se rozhodl, že si lehne do stínu pod keřík, kde nedaleko odpočívala Ťapka s Tlapkou. Líně se loudal ke keříku, když něco spatřil v trávě. Okamžitě zapomněl na únavu a zpozorněl. Něco tak divného ještě nikdy neviděl. Nebyl to ani motýl, ani myška ani žádný brouček. Lezlo to v trávě, mělo to divnou barvu a bylo to podezřele dlouhé. Matýsek se chvíli rozmýšlel, ale pak mu to nedalo a chtěl si sáhnout na toho divného tvora.

 

„Já jsssssem nebezpečná a moc sssse sssssssssss tebou mazlit nebudu!" Zasyčel ten tvor na Matýska z trávy. Ten se velmi lekl a ucukl. Toho si všimla první Tlapka a přiběhla se podívat, co Matýsek zase objevil. Velmi se lekla.

 

„Na to nesmíš sahat, Matýsku! To je zmije! Musíme ji vyhnat a to hned!" zahrozila na zmiji a štěkotem ji vyháněla pryč. Té se sice ze zahrady moc nechtělo, ale nakonec se odplazila a byla pryč. Tlapka pak vyprávěla Matýskovi, jak přesně taková zmije kousla pejska odnaproti a ten měl moc bolavou tlapku a bylo mu hodně špatně. Dokonce musel k doktorovi a skoro se myslelo, že to pejsek ani nepřežije. Nakonec to dobře dopadlo, ale všechno mohlo skončit hodně špatně.

 

Matýsek nad tím chvíli přemýšlel. Ano, doktora znal a nebylo vůbec o co stát. A špatně už mu taky bylo, tak ví, jaké to je. Rozhodl se tedy, že si zmije už nikdy nebude všímat a raději se poradí s Tlapkou nebo Ťapkou, kdyby se zase objevila.

 

Další den se zase mělo sluníčko k světu a na zahradě bylo tak hezky. Ťapka s Tlapkou se dokonce ráchaly s Petrem v bazénku a měly z toho velkou legraci. Matýsek to nechápal a raději sledoval jejich hrátky z povzdálí. Voda se mu totiž vůbec nelíbila. Bylo ale hodně zábavné sledovat, jak psí sestřičky dovádějí. Matýsek se rozhodl, že se půjde podívat trochu blíž a také si trochu zaskotačí s Petrem, který se rozhodl usušit na sluníčku.

 

Matýsek se pomalým krokem přibližoval k dece, na které seděl Petr. Stále Matýska povzbuzoval a volal na něj, aby si šel hrát s nimi. Ťapka s Tlapkou pořád řádily ve vodě a hlasitě přitom šplouchání štěkaly. Matýsek byl proto moc opatrný, aby na něj také nestříkla voda. Petr si toho všiml a moc se smál. Měl z malého kocourka legraci.

 

Už byl skoro u deky, když spatřil v trávě pohyb. Zarazil se a sledoval, co objevil a zda by si to nemohl ulovit, když spatřil hada. Nemohl uvěřit svým očím! Had byl tak blízko deky! Co kdyby Petra kousl? Matýsek si vzpomněl na vyprávění Tlapky a moc se bál, aby Petrovi neublížila. Měla totiž namířeno přímo k dece.

 

Chvíli se rozmýšlel, co jen udělá, jak by mohl Petra varovat. Hlasitě zamňoukal, jenže Petra ani nenapadlo, že jde o varování. Zkusil to tedy znovu a měl opravdu velký vztek, proč jen ti lidé neumí pochopit jejich řeč. Vždyť jeho mňoukání bylo tak jasné! Ale zmije si to dál šinula trávou k dece a Matýska nikdo neposlouchal. Sedl si tedy do trávy a zakřičel na celé kolo. Petr sice stále nepochopil, že ho Matýsek varuje, ale zaslechla to naštěstí Ťapka. Tlapka vzápětí také zpozorněla, protože si všimla, že Matýsek jim chce něco moc důležitého říci. Ťapka přiběhla k Matýskovi, který ukázal hlavičkou do trávy. Ta se pustila do zahánění zmije a Tlapka se pokoušela Petra odlákat pryč.

 

Petr chvíli pozoroval to divné divadlo jeho chlupatých mazlíčků a vůbec nic nechápal, až si všiml v trávě hada. Byl sice poměrně malý, ale věděl moc dobře, co taková zmije dokáže. Všechny tedy zavolal k sobě. Matýska vzal do náručí a Ťapka s Tlapkou běžely za ním do domu. Tam vše rychle vyprávěl tatínkovi, který někam volal telefonem. Za chvíli přijel úplně cizí pán a chvilku prohledával zahradu. Pak hada našel a zavřel do nějaké bedýnky. Než s ním odjel, něco tatínkovi venku vysvětloval. Ten pak upozornil Petra, aby byl moc opatrný a dohlédl i na zvířátka. Had byl sice pryč, ale mohl se objevit jiný.

 

Všichni si ještě chvilku pak hráli na zahradě, jenže zážitek jim nešel z hlavy.  Panoval tu přece jen strach, i když je tatínek ujistil, že se tolik bát nemusí.

 

Večer byl moc hezký. Statečný Matýsek dostal velkou porci masa a velkou pochvalu. Ťapka s Tlapkou také nepřišly zkrátka. Všichni společně přece zachránili Petra před kousnutím. Protože, kdo ví, jak by takové kousnutí dopadlo. Pochvalu dostal ale Matýsek i od Micky, která byla moc spokojená, že má tak šikovného chlapečka.

 

Matýsek byl moc šťastný, když slyšel tu chválu. Schoulil se Petrovi na klíně a předením dával najevo, jak moc se mu to líbí. Ťapka s Tlapkou ležely vedle nich a spokojeně odpočívaly. Den byl tolik nabitý událostmi a všechny hodně vyčerpal. Jenže léto se chýlilo pomalu ke konci a bylo potřeba načerpat spoustu energie na další dny venku. Všichni si je chtěli dosyta užít.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?