Pohádka o psech - Ťapka a Tlapka 12 - „Petrův odchod“

9. září 2009

Petr toho dne nebyl vůbec k probuzení. Nejdříve to zkoušela Ťapka, ale neuspěla. Petr na její naléhání, aby vylezl z postele, jen něco poznamenal a spal dál. Zklamaná Ťapka to tedy vzdala. Nevzdávala to ale Tlapka, která byla přesvědčená, že to dělá Ťapka moc špatně.

„Musíš ho vzbudit pořádně!" poznamenala a tlapkami se opřela o postel v místech, kde měl Petr hlavu. Olízala ho snad úplně celého, ale Petr nic. Zase se jen otočil a spal dál. To už bylo psím sestřičkám divné.

 

„Zdálo se mi, že je nějaký horký," poznamenala Tlapka a s obavami. Zkoušela do něj ještě alespoň strčit, ale stále nic. Petr sice otevřel oči, ale ani nezvedl hlavu. Jeho pohled byl divný. To zase poznal Matýsek. Přitulil se k němu a chvíli u něj zůstal.

 

„Něco s Petrem určitě není v pořádku. To kočky poznají," podotkl za chvíli a slezl z postele. „Myslíš?" zeptala se trochu vystrašeně Ťapka. „Určitě, já bych řekl, že Petr bude asi nemocný," posmutněl Matýsek.

 

Všichni tři tak seděli u postele vedle sebe a sledovali spícího Petra. „Musíme to někomu říct," rozhodla nakonec Tlapka a rozběhla se ke dveřím. Velmi šikovně je otevřela a utíkala dolů po schodech. Pak volala na Petrovu maminku, co jí síly stačily. Ta se hned rozběhla za Tlapkou zpět po schodech nahoru do Petrova pokoje. Tam zjistila, že Petr je opravdu nemocný. Zvířátka musela z pokoje ven, aby se nenakazila, ale to se ani jednomu z nich moc nelíbilo. Na zahradě bylo ale celkem hezky, tak se alespoň na chvíli všichni zabavili.

 

Za chvíli už šel Petr i s maminkou ven. Ťapka ho běžela přivítat jako první a radovala se, že ho vidí. Všichni si mysleli, že Petr si přišel hrát. „Teď tu s vámi nemůžu být, musím s maminkou k doktorovi. Ale slibuji, že se zase brzy vrátím. Už teď se nemůžu dočkat," usmál se a nastoupil do auta společně s maminkou.

 

Ťapka si lehla a položila si hlavu na tlapky. V jejích očích byly vidět obavy. „Já tedy tuším, že Petr se nevrátí. On sice sliboval, že přijde, ale já mám opravdu zlé tušení. To zase poznají pejsci," povzdychla si.

 

Matýsek vykulil oči. Tlapka si lehla vedle Ťapky a snažila se jí uklidnit. „Ale jdi ty, já tedy nic tak hrozného necítím. Všechno bude určitě v pořádku, uvidíš."

 

Pak všichni tři netrpělivě čekali na zahradě, až se Petr vrátí. Matýsek se občas rozběhl za nějakým motýlem, ale Ťapka stále ležela smutně v trávě. Tlapka se snažila ji nějak rozptýlit, jenže marně. Povedlo se to na malou chviličku jen kocourkovi Matýskovi, který udělal na zemi kvůli broučkovi krásný kotrmelec. To Ťapku rozesmálo.

 

Čekání se zdálo být nekonečné, když se konečně ozval známý zvuk. Přijíždělo auto, ve kterém Petr odjel. Obě psí sestřičky běžely k vratům jak o závod. Matýsek vše sledoval z povzdálí s vykulenými očíčky. Ale i on byl moc rád, že auto také vidí. Z auta ale vystoupila jen smutná Petrova maminka. Ťapka se nechápavě vrhla do otevřeného auta a hledala Petra. Jenže nebyl nikde vidět. Zachvátila jí panika. Její tušení se vyplnilo!

 

„Nebojte se, holčičky moje. Petr bude určitě v pořádku. Jen musel do nemocnice. Snad se nám za pár dní vrátí," povzdychla si maminka a pohladila oba pejsky. Pak na všechny zavolala k jídlu. Přibelhal se nejprve Matýse a za ním Tlapka. Oba ujedli jen maličko. Nikdo neměl na jídlo chuť. Ťapka nepřišla dokonce vůbec. Ležela stále v trávě a po čumáčku jí stékaly slzy. Byla velmi, velmi smutná. Její zlé tušení se splnilo do puntíku.

 

Tlapka pak šla zpátky za Ťapkou a snažila se jí alespoň povzbudit. Jenže marně. Pak se přidal i Matýsek. Olízl jí ouško a řekl: „Víš, já mám zase tušení. Vím, že se Petr opravdu brzy vrátí. Cítím to po celém těle. Jsem si jistý, že nebude dlouho trvat a zase si s námi bude hrát."

 

Ťapka se podívala s velkou nadějí v očích na Matýska. „Myslíš?" Matýsek se rozhodně posadil. „Jsem si jistý! Vždyť jsi viděla, že mé tušení je opravdu dobré!" trochu nadmutě odpověděl. Ťapka se sice zase trošičku uklidnila, ale za chviličku už zase celá smutnila.

 

Nejedla ani druhý den. Zase se trošku najedli jen Matýsek s Tlapkou. Maminka už začala mít o psí holčičku obavy. Vůbec se jí nelíbilo, jak moc je smutná. Zkoušela jít tedy se zvířátky ven a povzbudit je ke hraní. Na chviličku se jí to i povedlo, ale do běhání za míčkem se zapojila hlavně Tlapka. Bylo vidět, že rozptýlit i Ťapku nebude vůbec jednoduché. Potom si tedy se zvířátky sedla do trávy a vyprávěla jim, jak byla za Petrem na návštěvě a že je všechny moc pozdravuje a těší se na ně. Slibovala, že bude za pár dní opravdu doma. Tlapka s Matýskem dychtivě poslouchali, ale Ťapka jakoby snad ani neslyšela. Nic jí nezajímalo. Maminka se začala bát. Byla rozhodnutá, že bude muset s Ťapkou k doktorovi pro zvířátka. Ťapka totiž nevypadala vůbec dobře.

 

Další den připravila misku s masem pro všechny tři. K jídlu ale přišel zase jen Matýsek s Tlapkou. Ťapka okolo misky prošla, jakoby tam vůbec nebyla. Maminka ji pohladila a pokoušela se jí dát alespoň pamlsek pro pejsky, ale nechtěla ani to. „Za chvíli půjdu na návštěvu za Petrem a hned jak se vrátím domů, budeme muset k doktorovi spolu. Nedá se nic dělat, už to nemůžeme odkládat. Vůbec se mi, holčičko, nelíbíš," povzdychla si. Pak odešla.

 

Ťapka zase ležela bez hnutí v trávě a ani jí nevadilo, že začíná poprchávat. Až na dlouhé naléhání Tlapky se šla schovat. „Musíš něco jíst! Musíš být zase veselá! Copak ti je?" už to nevydržela a ptala se zoufale Ťapky.

 

Matýsek si přisedl a sledoval obě psí holčičky. „Moc a moc se mi stýská. Nemám vůbec na nic chuť. Nemůžu za to," odpověděla smutně. „Jenže když nebudeš jíst, Petrova maminka tě vezme k doktorovi také. Co když se mezi tím Petr vrátí?" oponovala Tlapka.

 

Do všeho se vložil i Matýsek. „Já si jsem jistý, že se vrátí. Jsem si jistý i tím, že už to bude velmi brzy." Olízl Ťapce hlavičku a pohladil ji tlapkou. Jejich rozjímání přerušil známý hluk motoru auta. Tlapka zvedla hlavu a Matýsek také, ale Ťapka k překvapení všech najednou vyběhla naproti autu. Oba ji trochu nechápavě sledovali.

 

Jenže Ťapka věděla své. Z auta totiž vystoupil i Petr! To bylo radosti! Ťapka najednou úplně ožila, šťastně vrtěla ocáskem a hlasitým štěkotem dávala najevo svou radost. Všichni byli moc rádi, že Petra vidí, ale hlavně také proto, když viděli, jak moc je šťastná i Ťapka. Doprovodila Petra domů s ostatními, kde se rychle pustila do své porce jídla. Snědla to všechno neuvěřitelně rychle. Dokonce pak přišla na řadu i Tlapčina porce. Ta se ale vůbec nezlobila. Byla naopak moc ráda, že Ťapce konečně chutná. Oddychla si i Petrova maminka. Poznala, že k doktorovi pro zvířátka nebude s Ťapkou muset.

 

Petr pak v pokoji vyprávěl zvířátkům, jak mu bylo špatně a jak mu museli dávat všelijaké léky a dokonce i injekce, aby byl zase v pořádku. Ale teď už je mu moc dobře a nemohl se dočkat, až zase uvidí svoje zvířátka. Všichni leželi na Petrově posteli a poslouchali jeho vyprávění.

 

Večer si neodpustil Matýsek poznámku, že mu Ťapka mohla také více věřit, když všechno co cítí, je pravda. Ťapka tedy slíbila, že už na Matýska vždycky dá a nebude se zbytečně tak moc bát. To Matýska i Tlapku uklidnilo. Spokojeně pak usnuli.

 

Maminka pak šla zkontrolovat Petra do jeho pokoje, jestli je vše v pořádku. Když viděla, jaký mají všichni šťastný výraz ve tváři a jak se k Petrovi Ťapka spokojeně tulí, jen poznamenala: „To je ale velká láska!"

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?