Pojištění pro čtyřnohé kamarády

1. prosince 2014

Když onemocní nebo se zraní člen rodiny, je přirozené poskytnout mu péči odborníka. V případě veterinárního ošetření psů se většinou jedná o poměrně vysoké částky, které velmi často čítají tisíce a nezřídka i desetitisíce korun. Dopad na finanční rozpočet domácnosti tak může být nemalý.

Možností, jak výdaje za léčbu nemocí či úrazu zvířete zkrotit, představuje pojištění psů a koček s názvem Mazlíček. Na detaily toho, co pojištění umí a s čím se v praxi setkávají specialisté v případech pojištění zvířat, jsme se zeptali Miroslava Fröhlicha z České pojišťovny.

 

V jakých případech nejčastěji pojištění Mazlíček pomáhá chovatelům psů?

U malých plemen jsou častá kousnutí, u větších plemen poranění kloubních vazů a šlach na končetinách. S těmito případy lidé velmi často končí u veterináře a následně se obracejí na pojišťovnu.

 

Jaké nejčastější nemoci zpravidla potkávají psy?

Škála nemocí je u psů skutečně velmi široká, je to dáno i počtem ras a jejich zdravotních nebo povahových specifik. Počínaje různými „kašlíky“ přes virózy, alergie až po rakoviny a infarkty.

 

Existuje rada, jak stanovit pojistnou částku, na níž psa pojistit?

Záleží na mnoha okolnostech, které je třeba zvážit – např. plemeno psa, klinika, kterou majitel navštěvuje či servis, který považuje za nutné psovi dopřát. Uvedu to na příkladu: následky cizího tělesa jako jsou osina či trn, kvůli kterým vznikne zapouzdřený zánět v meziprstí tlapy, vyléčil běžný veterinář za 700-800 Kč.

Naproti tomu renomovaná veterinární klinika působící v Praze či Brně za totéž účtovala necelých 16 000 Kč, včetně tomografického vyšetření a předání vyříznuté osiny ve skleničce se stabilizačním roztokem jako důkazu k účtované léčbě.

 

Vyplatí se pojištění více pro menší nebo větší psy?

Pojištění se vyplatí bez rozdílu velikosti psa, těžko lze dopředu říci, jaké zranění si přivodí či jaká nemoc ho potká.  Nicméně můžeme říci, že náklady na ošetření a léčbu jsou vždy vyšší u velkých a středních plemen. Výjimku, která je však stále častější, tvoří přešlechtění jedinci „exotických“ plemen a psi pocházející z chovů bez kontroly dědičnosti zdraví (tzv. čistokrevní bezpapíráci).

 

Jak se liší cena pojištění podle plemene psa, můžu pojistit voříška?

Pojištění psi jsou řazeni podle váhové kategorie do a nad 40 kg živé hmotnosti, kde rozdíl v pojistném je minimální. Rozhoduje také věk psa, který má vliv na % vyplacené škody, jinak u velkých a jinak u malých psů. Psi bez průkazu původu i kříženci jsou bez problémů pojistitelní, podmínkou je jejich označení čipem. Zvíře musí být zkrátka jednoznačně identifikovatelné. Pojistit lze přitom psa už od tří měsíců věku.

 

Co dokáže pes?

 

V čem podle vás spočívá pro chovatele největší výhoda pojištění Mazlíček?

Náklady na léčení úrazu či nemoci zvířat rostou s náklady na nové léky a pomůcky, které se ve veterinární medicíně používají. Sám pojištění pro svého psa mám a předcházím tak situaci, kdy budu stát nad mým nemocným či zraněným psem a zjistím, že nemám na pokus o jeho záchranu. To jsou klíčové okamžiky, které každý velmi silně prožívá. A v takový moment mu pojištění může být oporou, protože mu dokáže až 70 % nákladů na léčbu uhradit.

 

Jak tedy správně sestavit pojištění pro psa?

Do značné míry to záleží na prioritách chovatele. Obecně se dá říct, že majitelé větších plemen by zcela určitě neměli zapomínat na pojištění odpovědnosti. Tedy pojištění, které řeší situace, kdy pes způsobí škodu někomu dalšímu, např. zničí nábytek, porazí cyklistu nebo někoho pokouše.

Pojištění léčby a úrazu se opět řeší s ohledem na plemeno či účel chovu psa. Velmi často ho využívají majitelé chovných stanic či ti, kteří vlastní skutečně cenné psy či feny.

 

Je možné pojistit i služební psy?

Samozřejmě, pojištění Mazlíček se vztahuje na společenské, služební lovecké, slepecké nebo třeba asistenční psy.

 

Jak zjistíme výši pojistného?

Zjistit na kolik vás pojištění psa vyjde, je velice jednoduché. Na našich stránkách najdete kalkulačku, kam vyplníte několik údajů o zvířeti a vyberete si typ pojištění. Z toho vám pak vyplyne výše pojistné částky.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?