"Poklidná" vyjížďka

21. května 2012

Byl krásný slunečný den, který přímo volal po procházce s mým milovaným koněm. Zavolala jsem na koně „Balado pojď! Jdeme se projít…“ a dala jí ohlávku s vodítkem. Šli jsme na naše oblíbené místo do lesa a užívaly si ten klid a mír, který tam panoval.

 

 

Balada byla výjímečně klidná a tak jsem jí chtěla trochu provětrat. Vyhoupla jsem se jí na holý hřbet (takto jsme jezdily často, nenapadlo mě, že by se mohlo něco stát) a pobídla ji do cvalu, když najednou se před nás z křoví vyřítil pes od sousedů. Pejsek byl sice moc hodný a chtěl si jen hrát, ale Baladu to tak vyděsilo že uskočila do strany a já se neudržela a spadla na zem.

 

Moje milá ponička běžela tryskem pryč ode mě daleko, až se mi ztratila z dohledu. Pes nechápal co se stalo a začal mi olizovat obličej. Hned jsem se rozběhla za koněm a pes mě následoval, po půl hodině jsem už byla dost vystresovaná aby se jí něco nestalo.

 

A aby toho nebylo málo tuhle část lesa jsem tolik neznala, párkrát jsem tam byla ale nebylo to místo kde by se dalo jezdit pohodlně. Cesta byla sotva viditelná a všude samý hrbol a výmol. Začala jsem panikařit, ale najednou jsem slyšela to její vyděšený řehtání, okamžitě jsem běžela za ní.

 

Vodítko se jí zamotalo do větví a nedošlapovala na přední nohu. Nevěděla jsem co mám dělat, domů to bylo půl hodiny cesty pomalým krokem a nechtěla jsem jí namáhat nohu když jsem nevěděla co s ní má, ale zárověn jsem ji nemohla opustit.

 

Vzpomněla jsem si, že mám v kapse mobil na který jsem úplně zapomněla a zavolala kamarádce, ta okamžitě zavolala svému tátovi a za chvilku pro mě přijely. Večer za Baladou přijel veterinář nohu jí ošetřil a naštěstí to nebylo nic vážného. Měla jen pohmožděnou spěnku asi špatně šlápla. Všechno dopadlo dobře a Balada se uzdravila. Měli jsme štěstí.

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?