Politika psích exkrementů

7. dubna 2014

Problematika psích exkrementů je věčné téma. Aktuální je hlavně ve městech, ale začíná být realitou i na vsi. Psi jako společníci, pomocníci a ochranáři jsou velmi populární a velkou módou je mít jich víc než jednoho. Problém ovšem nastává, pokud majitelé nemají vlastní pozemky, kde by své společníky venčili. Nabízí se pozemky obecní, které je ale také nutno udržovat v čistotě.

Investování poplatků za psy

Každý držitel psa ho musí mít přihlášeného v místě svého trvalého bydliště a platit za něj vyměřený poplatek. Rozumné obce či městské části tyto příjmy zpětně investují do podpory pohodlné a ekologické likvidace psích exkrementů a zřizování míst, kde lze psy vyvenčit i bez vodítka.

 

Rozdíly v péči o psy

Vezměte si rozdíly v péči, co se týče samotné Prahy. Některé městské části se o své občany vlastnící psy starají naprosto „předpisově“, jiné dostatečně a další naprosto nedostatečně. Zatímco někde vyrůstají ohrazené přírodní prostory s dostatkem odpadkových košů a recyklovatelných pytlíků, či zde pravidelně jezdí něco jako „lux na exkrementy“, jinde zásobují obce každého konkrétního evidovaného chovatele dostatečným množstvím plastových pytlíků. Ovšem umístit na velké sídliště dva odpadkové koše na psí exkrementy s držadlem na pytlíky, které často zeje prázdnotou, když nějaký nutně potřebujete, považuji za hrubě nedostatečné.

 

Přístup pejskařů ve městech

Existují tři typy pejskařů. První seberou exkrement vždy a to, i kdyby měli v noci chodit s baterkou, pytlíky si kupovat za své a nosit se s lejnem půl hodiny než naleznou koš, kam ho budou moci vhodit. Druhý typ pejskařů má dobrou vůli exkrementy sbírat a vyhazovat, ale ne za každou cenu. Například v noci pod stromem rozhodně bobek svého psa mezi ostatními hledat po hmatu nebude. Poslední typ potom pozůstatky po svých psech v žádném případě nezvedne, ani kdyby venčil dogu. Takoví potom buď dělají, že nemají tušení o aktuální „činnosti“ svého psa, nebo dávají ostentativně najevo, že platí poplatky a nebudou se tím tedy zabývat.

 

Pytlíky a koše nebo „vysavač“

Jelikož držitelé psů platí obci poplatek za psa a exkrementy se nacházejí na obecních pozemcích a jsou tak vlastně také „majetkem“ obce, měla by se o ně také nějakým způsobem postarat. Řešením může být průběžné „luxování“ travních porostů a chodníků, nebo rozmístění dostatečného množství košů s papírovými pytlíky.  Přičemž by bylo možno takto získané exkrementy bez problémů dále využít jako hnojiva při obhospodařování veřejné zeleně. Ostrakizování pejskařů ostatní populací a sankce od policie totiž neřeší základní problém: „Jak se exkrementů zbavit!“

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?