Polní dobrodružství- I.část

10. listopadu 2010

,,Uáá“ ozvalo se z pokoje Jenny, mladé dívky, která nadevše milovala koně.

 

Jeny sklouzla pohledem na budík, ospale zamžourala očima a zaostřila na dvě střelky na jejichž konci byly hlavy koní. V tu chvíli se zděsila- už bylo skoro půl osmé a jí trvala cesta do školy půl hodiny! Rychle vyskočila z postele, zaběhla ke stolu, jednou kousla do jablka a pustila se do čištění zubů a oblékání. Po pěti minutách byla hotová, ale udýchaná, a tak si na záda hodila školní batoh a vyběhla na příjezdovou cestu posypanou štěrkem. Na poslední chvíli stihla autobus a spokojeně usedla vedle své nejlepší kamarádky Karin, ta se na ní podívala, a nakonec to nevydržela a rozesmála se na celý autobus. Jenny se na ní jen nevěřícně podívala a zeptala se: „Proč se směješ? To si mě ještě nikdy neviděla udýchanou? No tak jsem trochu zaspala, ale co je na tom tak legračního?“ Karin se na chvíli přestala smát a jednou rukou si zakryla pusu, zatímco druhou ukázala směrem k Jenniným nohám. Ta se na ně podívala a zjistila, že to, co Karin rozesmálo byly dvě velké růžové bačkory s hlavami koní s vykulenýma očima, vedle Karininých tenisek vypadaly opravdu legračně. Vždyť ona si v tom spěchu nestihla vzít normální boty! Obě dívky vybuchly smíchy.

 

Na zastávce autobus konečně zastavil a dvě nerozlučné kamarádky vystoupily a svižným krokem došly až ke škole, tam měli šest nudných hodin, které pomalu ubíhaly. Konečně se ozval ten hlasitý zvonek ohlašující konec vyučování. Jenny popadla batoh a rychle běžela do jezdecké stáje, kam se už od rána těšila ze všeho nejvíce. Konečně tam dorazila, převlékla se do jezdeckého a šla za svým poníkem Luckym- byl to hafling a Jenny byla přesvědčena o tom, že je to ten nejkrásnější a nejchytřejší koník na světě. Jemně ho pohladila a pozdravila: ,,Ahoj, ty můj šikulo, brzy pojedeme na vyjdu, viď?“Potom ho pečlivě vyčistila, nasedla a vyjela na jezdeckou stezku, která začínala úzkou polní cestou vedoucí do velkého lesa, kam jezdila jezdkyně i Lucky opravdu nejraději...

 

„Klap,klap, klap“ klapala koňská kopyta. Jenny i Lucky si užívali jízdu v krásném lese provoněném borovicemi. Pomalu klusali po cestě až dojeli na pole, kde nacválali. Jenny trochu popustila otěže a nechala koně běžet, užívala si ten nádherný pocit...Z té radosti zvolala na Luckyho: „Jeď!“ a ten zrychlil do trysku. „Á,pozór!“ zakřičela najednou Jenny. Lucky se vylekaně začal stavit na zadní a byl tak vystrašený, že mu bylo vidět bělmo v očích. Černé nákladní auto se rychle blížilo přes pole přímo na ně! Jenny se ze všech sil snažila udržet, ale když Lucky vykopl zadníma a auto zatroubilo, tak seneudržela a spadla dolů. Ten pád jí připadal nesnesitelně dlouhý, alespoň 5 minut, trval však jen pár sekund. Pak omdlela...

 

Asi za hodinu se začala Jenny probírat. Když nabrala sil, vstala a rychle se ohlédla- černé auto nikde a nejhorší bylo, že i Lucky je pryč! Zoufalstvím se rozbrečela a zmateně pobíhala po poli.
Pokračování příště!

 

Přidáno: 10 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?