POMLÁZKA

10. dubna 2012

Je velikonoční pondělí. Panička vstala ráno dřív než obvykle a potichu se plíží na dvůr. No, neklaplo to. V předsíni narazila na páníka. Nadskočila jako Kimík a pokusila se zdrhnout, ale pán byl rychlejší. Čapnul jí a vylískal pomlázkou.

 

 

Panina ječí, já štěkám na pána, aby ji nechal a Šejk s Kimem se prozíravě kamsi ztratili, asi, aby nedostali taky. Po ranním výprasku, prý aby se jí rozproudila krev a neuschla nám, jde panina vařit kafe a prohlíží si sedínku, kolik jí pán a vládce nadělal modřin… No, nic moc, tak je spokojená.

 

Potom následuje běžný každodenní stereotyp. Nakrmit drůbež, otočit vejce v líhni, vytvořit nějaký oběd. Prý budou dančí medailonky, voní to naprosto neskutečně a my se pleteme pod nohy v naději, že něco upadne.

 

Daňka jsme sice nedostali, ale panička nakládá na večer plátky krkovice a tady se už tolik neškudlí. Jeden plátek nám rozkrájí a spravedlivě rozdělí. Sotva jsme to zbaštili a panička zbylé maso naložené v oleji s kořením uložila do ledničky, něco se stalo!

 

Dveře se rozlítly a do domu vtrhla banda lidí. Všichni měli pomlázky a jeden přes druhého s nimi mydlili paninu. Ta vřískala a zdrhala a oni ji honili po domě. Tak to teda ne!!! Moji paničku nikdo bít nebude! S hrozivým štěkotem jsem se vrhnul panině na pomoc. Šejk, který se zase schoval, když viděl, že paninu bráním, tak vylezl a přidal se ke mě.

 

Vrčíme, štěkáme a snažíme se těm vetřelcům sebrat jejich zbraně. Z povzdálí slyším pánův hlas, jak někoho napomíná, aby dával pozor a neuhodil psy. Ale brzy nebudou mít čím. Šejkovi se podařilo jednu pomlázku ukořistit a teď ji cupuje a vylévá si na ní zlost. Já jsem ulovil druhou a z ostatních otrhal ty barevné cancourky, které panině tak ubližovaly a teď na ně štěkám.

 

Je dobojováno. Dva stateční kavalíři ubránili svoji velitelku před potupným výpraskem. Jen nechápeme, co je na tom těm lidem tak k smíchu. Jeden se mě pokusil pohladit, ale já bleskurychle uhnul a s vyvalenýma očima na něj štěkám. Šejk zatím odtahal všechny ukořistěné pomlázky.

 

Jenže ejhle, něco je špatně. Panina, místo aby se na ty vandaly zlobila, nese jim čokoládové zajíce a nalévá do skleniček kořaličku. Nechápavě na ní koukám. A panička mě obejme, říká, že jsme se Šejkem její stateční ochránci a každému dá plátek šunky.
Pak už byl klid.

 

Vetřelci odešli a zničené pomlázky nechali Šejkovi na hraní. V klidu jsme se najedli a jdeme ven. Páníci připravují krb na večerní grilování, mají přijít mladí i pár přátel. Nakonec přišli jen známí, mlaďoch nepřišel a ani nezavolal. Panina chvíli uvažuje, že zavolá ona jemu a vyčiní mu, ale potom mávne rukou s tím, že na to, aby mu vynadala se čas vždycky najde…

 

Odpoledne se vydařilo. Udělalo se hezky, svítilo sluníčko a tím, že mládež nedorazila, bylo i masa nad očekávání hodně. Dokonce tolik, že i my se Šejkem jsme dostali každý svůj grilovaný plátek.

 

Takže jsme JEDLI, PILI, HODOVALI, DOBROU VŮLI SPOLU MĚLI. Odpoledne uteklo jako voda. Je večer a hosté odchází. My také jdeme domů a blaženě usínáme. Zdají se nám krásné sny o voňavém masíčku.

 

 

 

 

Přidáno: 70 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?