Pomoc zatoulaným kočičkám

1. ledna 2010

Ahoj všichni milovníci zvířátek. V loňském roce vzniklo v Mostě občanské sdružení Mostecké kočky (www.mosteckekocky.cz) a já jsem se zapojila do pomoci kočičkám z ulice. Děvčata z o. s. už mají za sebou za půl roku jejich činnosti strašně moc záslužné práce a já jim za to děkuji. Odchytávají zatoulané kočičky, zajišťují jejich léčbu, očkování, kastrace a v neposlední řadě umístění kočiček do nových domovů z nichž zpětně přicházejí fotečky a zprávy od nových majitelů.

 

Jak se snažím pomáhat já? Tak například k mým kočičkám Terezce a Julince, které jsem si také přinesla domů z ulice, loni přibyla Micinka. Když jsem venčila Beníčka, tak se k nám vždy přidala. Nechala se nekonečně hladit, ale nechtěla se dát chytit, až za pomoci sousedů se nám to podařilo. Byla v té době březí. Tak jsem jí poskytla domov. Asi po třech týdnech od odchycení se jí už doma narodila tři koťátka. A právě díky děvčatům z o. s. Mostecké kočky se snažíme najít koťátkům nový domov. Kocourek Rendýsek už bydlí se svými páníčky a další kočičkou z o.s. v Praze. Kočička Lucinka zase bydlí na farmě za Mostem a Kačenka na svůj nový domov teprve čeká. Micinku jsem dala vykastrovat a je součástí mé kočičí smečky. V neděli 28. 12. jsem si zase od děvčat z o.s. vzala domů odchycené tříměsíční koťátko Nelinku. I přes svou velkou plachost se velice rychle začlenila mezi moje kočičky a vesele se s nimi prohání po bytě. Teď v nejbližší době jí čeká očkování a potom milující rodina. Jsem strašně ráda, že se můj byt stal jakýmsi "depozitem" pro dočasný domov zatoulaných kočiček. Ony totiž děvčata z obč. sdružní Mostecké kočky nemají zvlášť prostory a kočičky odchycené z ulice mají také ve svých bytečcích.

 

Musím říct, že mě tato činnost velmi naplňuje a mrzí mě velmi, že je stále hodně lidí, kteří kočičkám, ale i pejskům velmi ubližují. Pořád je spousta lidí, kteří si pořídí čtyřnohého miláčka, který jim z nepochopitelných důvodů začně překážet a bohužel skončí na ulici. Byla jsem svědkem jak u nás v ulici přibrzdilo auto, pootevřely se dveře auta a vyhodily kočičku a odjely. Ani jsem nezaregistrovala značku auta, protože jsem byla naprosto v šoku. Také jsem viděla hodně přejetých kočiček, otrávených jedy a bohužel také "umlácených". Vždy mě tyto situace přivádí k slzám. Tak pokud to bude v mých silách dále se budu snažit chlupáčkům z ulice pomáhat.

 

Přidáno: 75 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?