Pomozte kočičkám – 3. místo v soutěži „A jak pomáháte zvířatům Vy?“

22. října 2010

Je mi 20 let, pracuji jako administrativní pracovnice a studuji na VŠ. Odjakživa jsem se účastnila různých charitativních akcí v rámci školy. A mezi mé velké zájmy patřily vždy kočky. Když mi bylo 5 let, tak za tátou do práce přišla tříbarevná kočička, zhruba rok stará, ale úplně špinavá. A tak jí táta přinesl domů, vykoupala se a mi měli nového člena rodiny. Dali jsme jí jméno Micka a dnes už jí bude 16 let.

 

Když jsem byla na střední škole, mé finance nebyli nijak velké, ale i přesto jsem si dokázala několik korunek ušetřit a párkrát do roka jsem nakoupila misky, krmení, uháčkovala myšky a dečky pro kočičky, popř. přiložila i 200 Kč a poslala nějakému neziskovému sdružení, které se věnovalo opuštěným a toulavým kočkám. Dnes už jsou mé finanční prostředky sice vyšší, ale i přesto ne takové, abych si pořídila svůj byt, a tak nemůžu pomoci např. s depozitováním, což mě dost mrzí. Ale jednou jsem tak brouzdala na internetu a na jednom webu o kočkách jsem našla odkaz na O. S. Mostecké kočky. Zaujalo mě, že je v Mostě takové sdružení, protože nejbližší do té doby bylo tuším v Liberci, a to už je ode mne jak do Prahy.

 

Jelikož se u našeho panelákového domu objevovali už asi přes rok toulavé kočky, můj první email směřoval tomuto sdružení právě kvůli nim. Každé sdružení se potýká s problémy, a tak mi bylo jasné, že nic nepůjde tak rychle, a taky že nešlo, ono vykastrovat 10 koček není malá suma, a tak nakonec trvalo asi půl roku, než na ně došlo. Ale začala jsem se o toto sdružení zajímat více a posílala jsem jim různé vlastnoručně uháčkované potřeby pro kočky a nakoupené krmení. No a nakonec to dopadlo tak, že mám dvě jediné a nejlepší kamarádky se stejným zájmem, které obětavě a vše co mají, vkládají do záchrany životů těchto úžasných tvorečků, za což jim moc a moc děkuji.

 

Dokonce jsme nedávno zřídili i charitativní obchůdek, do kterého jsem naháčkovala různé myšky i se šantou, dečky, vyrobila rámečky z mušlí. Kolegyně šije myšky, pytlíky s kozlíkem, a vyrábí krásné obrázky pomocí ubrouskové techniky a máme i spousty jiných výrobků.

 

Bohužel ale musím dodat, že lidí, kteří by nám byli ochotni pomoci, je málo. Doufám, že do budoucna budu moci tomuto sdružení pomáhat více, nejen finančně, ale také hlídáním kočiček.

 

S přáním hezkého dne

Kateřina Rybová – dobrovolnice O. S. Mostecké kočky

www.mosteckekocky.cz

 

Třetí místo v soutěži "A jak pomáháte zvířatům Vy?" s tímto příběhem vyhrála uživatelka Kateřina.

 

GRATULUJEME!

Whiskas

Další vítězné články:

1. místo: Kytka

2. místo: A jak pomáháte zvířatům Vy?

3. místo: Pomozte kočičkám

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?